Wpis z mikrobloga

Mój wewnętrzny, początkujący Sherlock nie ma łatwej pracy.
Wczorajszy wpis o lokalizacji okazał się prawdopodobnie błędny (z góry przepraszam, że nie doprecyzowałem że to jest lokalizacja po IP a nie po GPS). Konto Microsoft pokazywało Warszawę, jednak podejrzewam że gdzieś wkradł się błąd i pokazuje położenie sieci, do której podłączyła się Lumia.
Dziś znalazłem jeszcze jedno miejsce w którym można szukać: są to logowania do Gmaila. Jak widać miejscowości pasują do miejsca naszego ostatniego spotkania, więc wydają się być bardziej wiarygodne. Data połączenia w Wiśle jeszcze pół godziny temu zgadzała się z godziną przesłania wczorajszego zdjęcia na Onedrive.
Pan Burak prawdopodobnie dojeżdża do pracy z Wisły do Ustronia i gdzieś po drodze loguje się do sieci (dziwne, że mi Gmail nie pokazuje błędnych logowań, bo hasło zmieniłem).
Tyle na dzisiaj z blogu #lumiauburaka
Może gdy nasz przyjaciel dojedzie do domu to jakąś fotkę pstryknie i podzieli się szczęściem kolejnego uczciwego dnia pracy.

Przy okazji dziękuję za odzew ludziom, którzy byli gotowi znaleźć Pana Buraka w Warszawie i dobra rada dla wykopków: jak chcecie robić ustawkę do jakiegoś chama, to piszcie o tym na wykopie. Mamy tu wiele użytkowników oddanych sprawie sprawiedliwości.
Pobierz g.....d - Mój wewnętrzny, początkujący Sherlock nie ma łatwej pracy.
Wczorajszy wpis...
źródło: comment_J6HsM3ov1LWwxuxrycxiKiMFRbccUrq5.jpg
  • 15
(dziwne, że mi Gmail nie pokazuje błędnych logowań, bo hasło zmieniłem).

i pewnie wtedy nie zobaczysz ip

zapewne zmiana hasła wystarczy, bo zapamiętane hasło lokuje się tokenem i musisz usunąć autoryzację z tych urządzeń (ale wtedy papa śledzenie, no chyba, że gmail jednak błędne logowania tez pokazuje, ale wątpię)
@noekid: A mógłbyś to sprawdzić (lub "niech ktoś" sprawdzi). Bo nie mogę odznaczyć tej 920 jako aktualnego urządzenia gdyż Gmail uważa moją L800 za gorzej zabezpieczoną :/
A nie chcę by mi ktoś czytał maile.
@gwynebleid: Serio nie ogarniam. Mieszkam na totalnym zadupiu, mam wyłączony GPS a dokładność mam do 10 metrów jeśli wchodzę na https://account.microsoft.com/?lang=pl-PL swoją starą 630tke. Testowałem na wyłączonym GPS nie będąc pod wifi i dokładność była do 20-50 metrów. Ponadto na https://account.microsoft.com/devices?lang=pl-pl wybierz swoje urządzenie i kliknij "Znajdź mój telefon" i możesz go zablokować, zadzwonić, wymazać prywatne informacje. Klikając na "Zablokuj" możesz wpisać dowolny komunikat do złodzieja typu "Bagiety już jado lepiej
Pobierz hakeryk2 - @gwynebleid: Serio nie ogarniam. Mieszkam na totalnym zadupiu, mam wyłączo...
źródło: comment_xhrcJ3LjPHDlsfH0Wrv1acLQUtAK3w2v.jpg