Wpis z mikrobloga

@looongier: (napiszę odnośnie kotów, ale u psów myślę, że działa to analogicznie) Zwierzę do porodu nie zdaje sobie sprawy, że jest w ciąży. Jeśli po porodzie odbierze się mu młode to silnie to przeżyje, bo działa już instynkt macierzyński. Jedyne humanitarne wyjście to sterylizacja aborcyjna, czyli usunięcie szczeniąt jeszcze nienarodzonych i przy okazji właśnie sterylka. Powinno się to robić jak najszybciej, ale niektórzy lekarze zgadzają się nawet parę dni przed
  • Odpowiedz
Sterylizacja to zabieg kosztujący do 200zł, serio to tak dużo? Rekonwalescencja trwa maksymalnie 2 tygodnie. To suka męczy się przy porodzie i odchowywaniu szczeniaków, więc to oni powinni być odpowiedzialni.

@Cat0Woman: niby racja, ale niektórzy chcieliby dopuścić sukę, by miała młode... ale niekoniecznie z psem ruchaczem.

Ponadto: właściciel jest odpowiedzialny za psa. Jeśli mu uciekł, to właściciel powinien nie dość, że dostać karę za to, że pies gwałci suki w
  • Odpowiedz
@looongier: Bo szczeniak czuje, widzi świat - ze względu też na ich matkę, która ciężko przeżyje odebranie swoich dzieci (to pies i nie zrozumie przecież dlaczego). A aborcja nie jest wporzo, nie jest legalna, więc nie wiem z czym problem. Chyba, że boli Cię aborcja ciężko chorych dzieci, które i tak nie przeżyją lub będą prosiły o śmierć.
  • Odpowiedz
Uświadamiać, uświadamiać i jeszcze raz uświadamiać! Musicie tłumaczyć swoim zwierzętą na czym polega antykoncepcja inaczej coraz częściej właściciele czworonogów będą otrzymywać takie listy.
  • Odpowiedz
@simperium: Ale po co? Jeśli pies nie jest rasowy (rodowodowy), a ten jak jest napisane jest zwykłym kundlem to nie powinno się go dopuszczać i tyle.
Nie ma czegoś takiego jak pies ruchacz, prawda jest taka, że każdy niekastrowany pies by ją pokrył gdyby była taka okazja.
Ciężko ocenić sytuacje, pies uciekł - ok, ale jeśli tamto podwórko było dobrze zabezpieczone to by się do niego nie dostał.
Dla mnie
  • Odpowiedz
@Cat0Woman: aborcja w wielu krajach jest legalna. W polsce też w przypadku gwałtu, czyli niechciane dziecko tak samo jak niechciane szczeniaki na które nikt nie chce łożyć. Wciąż jakoś nie rozumiem wyższości szczeniaka nad płodem, no ale nieważne...
  • Odpowiedz
Ale po co? Jeśli pies nie jest rasowy

@Cat0Woman: nie mam bladego pojęcia, to nie ja jestem właścicielem tej suki. Ale z tego co wiem, to są sytuacje w których lepiej nie kastrować ze względu na zdrowie psa (ale nie jestem weterynarzem, coś mi tam dzwoni w uszach, że są takie sytuacje)

prawda jest taka, że każdy niekastrowany pies by ją pokrył gdyby była taka okazja.

zatem sama przyznajesz, że
  • Odpowiedz
@looongier: Odbiegamy od tematu, ale prawdopodobieństwo ciąży w przypadku gwałtu jest niskie (po pierwsze dni płodne, a po drugie w stresie może być to dodatkowo utrudnione), można podać pigułkę po. Dla mnie płód to nie dziecko, do pewnego momentu nie widzę problemu. Tak jak i nie widzę w przypadku usuwanie szczeniaków parę dni przed porodem. Jest to moje subiektywne zdanie, więc każdy powinien się rozliczyć według własnego sumienia :)
@
  • Odpowiedz
Pies zaruchał to niech idzie do roboty i niech płaci alimenty. A swoją droga to niech własciciel suki udowodni, ze to nie jej suka uciekła i sie puściła tylko pies wtargnął na ich posesje.

  • Odpowiedz
@Cat0Woman: ze wszystkich postów ten mnie jakoś najbardziej tknał, nie że jest najgorszy, tak o. 200zł, czy to dużo? Dla człowiek utrzymującego się z renty - to nawet nie są pieniądze. Może zapas leków na 2 miesiące... może na dwa tygodnie. Wyżywienie na miesiąc. Itd, itd.

Widzę, że masz sporą wiedzę w temacie, ale coś Ci umknęło po drodze. I pamiętaj, że Ty masz tą wiedzę, a właścicielowi mogłoby nawet
  • Odpowiedz