Wpis z mikrobloga

Rozmawiałem z szefem o sytuacji w firmie, o tym że odchodzą doświadczone osoby i reakcje na szczycie są zbyt powolne na tą sytuację. Mówiłem o tym, że warto dać komuś z doświadczeniem 5 tys. jeśli jest w stanie zrobić dochody na poziomie paruset tys. a przesadne oszczędności na "ludziach" to krótka droga do klęski.

Podsumowałem to tekstem: Czasem małe inwestycje mogą przynieść wielkie zyski tak samo jak małe oszczędności mogą przynieść wielkie straty.

Sam się zorientowałem po chwili, ze jest to dość dobra sentencja, która stosowana rozważnie w biznesie jest w stanie wynieść na szczyt.

#oswiadczenie #sentencja #biznes
  • 7
  • Odpowiedz
@KiciurA: Dziękuję za poprawę, postaram się zapamiętać.
Taki mały off topic odnośnie mojego błędu, zawsze śmieszy mnie gdy ludzie tłumaczą się że mają dysleksje itp. Jakoś u mnie ją stwierdzili a wystarczyło się po prostu wyuczyć na pamięć, dużo pisać, dużo czytać. Ludzie są leniwi po prostu
  • Odpowiedz
@zyyx: za moich czasów (hehe) nie było czegoś takiego jak dysleksja, dysortografia, dyskalkulia... a przynajmniej nie w takim stopniu... bo teraz to się robi po prostu dysmózgia jak dla mnie.... i tak jak mówisz...lenistwo w czystej postaci.
  • Odpowiedz