Wpis z mikrobloga

@mgalecki: ostatnim dużym którym miałem okazję popływać ( znajdziesz pod tagiem jachtboners ) miał 21 metrów , na Atlantyk się nadaje ale weż zaparkuj taką kobyłę w porcie to naprawdę wyższa szkoła jazdy , tym bardziej że takie hotele mają ogromną inercję a mariny nie są przystosowane to tych długości i szerokości
  • Odpowiedz
@mgalecki: samodzielnie jeszcze nie mogę mam uprawnienia morskiego , dopiero Kpt do zrobienia , ale czy warto ? mogę powozić do 18 metrów pokładu ,wystarczy jak dla mnie :)
  • Odpowiedz
@sailor_73: @mgalecki: Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy na chwilę obecną wydawanie patentów "za staż" nie jest wstrzymane? Chyba, że już zatwierdzili przepisy nowe, ostatnio orientowałam się w sytuacji w okolicach Grudnia.
  • Odpowiedz
@Velan: owszem, mamy bezkrólewie, baw się w stażówki, kursy a patent może kiedyś Ci dadzą.

Swego czasu gdzieś w necie krązyła propozycja reorganizacji stopni - głównym zaskoczneiem w niej było zdaje się usunięcie morsa - ale dokładnie nie pamiętam @mgalecki:
  • Odpowiedz
@mgalecki: A słyszałam o tym pomyśle... Jeśli usuną to mają ode mnie bana :P bo właśnie na morsa ostrze pazury. Nie ukrywam, że za długo to wszystko trwa, zamiast ludziom pomagać to utrudniają.
  • Odpowiedz
@Velan: to chyba będzie zależeć od stażówek - jeśli będziesz miał dość to może od razu dostaniesz kapitana - nie wiem , zrozumienie pomysłów naszych decydentów to nauka sama w sobie :)
  • Odpowiedz
@mgalecki: Ładnie powiedziane. Ja to raczej na spokojnie, bardziej umiejętności niż PCV-ki. Mimo wszystko jednak przeraża mnie wizja bezkrólewia w czasie sezonu.
  • Odpowiedz