Wpis z mikrobloga

@maxpawkas: usunąłem komentarz, bo nie chcę dyskutować na temat zasadności samej aborcji czy eutanazji. zostawiam tylko tę część:

Ehh miał być eot no ale dobra ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Więc definiowanie człowieka na postawie określonej ich liczby jest niezwykle ryzykowne. Zresztą niemożliwe do wprowadzenia jako metryka, bo nie da się ustalić jednoznacznie liczby komórek danego organizmu.


Nic takiego nie robiłem. Wytknąłem tylko błąd w twoim porównywaniu ludzi
  • Odpowiedz
Za bardzo odbiegliśmy od tematu mojego pierwotnego zarzutu, czyli bezsensowności tego obrazka.


@kocham_jeze: To nie obrazek jest bezsensowny, tylko sytuacja, która jest na nim przestawiona ;-)

miłej niedzieli!
  • Odpowiedz
@maxpawkas: No i wracamy do punktu wyjścia, czyli:

Ten obrazek jest tak bez sensu, że ja #!$%@? xD Po pierwsze, orły to afaik co najmniej zagrożony gatunek, po drugie jest ich troszkę mniej niż ludzi. Ale nie chodzi nawet o powody czysto związane z populacją, tylko o te natury socjologicznej. Porównaj sobie, jak wygląda społeczeństwo tworzone przez ludzi, z tym orłów. Jest trochę różnic, prawda? No więc u ludzi występują pewne
  • Odpowiedz
@otto_flick: No #!$%@? mać, powiedziałeś coś w stylu "ludzie mogliby mieć #!$%@? w zagrożone gatunki, nic by się nie stało" i każesz mi czytać coś ponad podręczniki dla gimnazjum? Jak nawet dzieci z podstawówki nie mówią takich bredni xD elo coleżko
  • Odpowiedz
Opierasz swój argument o swoje prywatne przeświadczenie w kwestii "embrion to człowiek/życie ludzkie", która jest przedmiotem dyskusji.


@kocham_jeze: Tylko ta dyskusja istnieje wyłącznie w kręgu postępowców. Jak wejdziesz sobie w głupią wikipedie, zobaczysz :

Zarodek lub z greckiego embrion – osobnik roślinny lub zwierzęcy (także ludzki) we wczesnym etapie rozwoju zwanym okresem zarodkowym.


klik
Nie wiem czym się tak różni homo sapiens od innych zwierząt, że nagle potrzebujemy innych wyznaczników do
  • Odpowiedz
@zerozero7:

Czy moja subiektywna ocena twojej osoby, jako głupiej (hipotetyczna, bo nie oceniam cię w taki sposób) daje mi prawo, by cię zabić? Nie wiem też czemu służy argument "bezbronnych zwierząt". Matka natura to zimna suka, zwierzęta nie znają pardonu, ani "humanitaryzmu". Dlaczego homo sapiens miałby się nagle przejmować losem innych zwierząt, skoro sam jest zwierzęciem? Jakie zwierze tak robi?


No cóż, nie. Ale jest różnica między np. nazwaniem idiotą osoby
  • Odpowiedz
Ale musisz też zrozumieć, że niektórych to #!$%@?, jak ludzie właśnie świadomie przyczyniają się do niszczenia środowiska na wielką skalę albo rzeczy tego pokroju.


@kocham_jeze: Tzn. ja podzielam twoją wizję w karaniu takich osób. Uważam, że powinniśmy być odpowiedzialni za ekosystem jako ci "najmądrzejsi i najsilniejsi", ponieważ jesteśmy w stanie go zupełnie zniszczyć, co stawia nas trochę w pozycji Spidermana - "With great power comes great responsibility" ;)

I też przez
  • Odpowiedz