Wpis z mikrobloga

#gory #beskidslaski #podroze #turystyka #turystykagorska #podrozujzwykopem #trekking #outdoor #pieszawycieczka #1000kmpogorach

345 - 30 = 315 km

Węgierska Górka - Glinne - Magurki dwie - Barania Góra - znów Magurka - Cienków - Zapora Wisła Nowa Osada - i czarnym do Wisły Głębce

Upał taki wczoraj że mi zjarało ręce... i nie to że tylko z dwóch stron mimo porusznia się raz pod słońce raz ze słońcem


Gęba czerwona... :P Szyja tyż...

A na ostatnim podejściu czarnym myślałem że wyzionę ducha...

Jeszcze tylko obmyć się w rzeczce z potu, zmiana skarpet, koszulki, perfum i spokojnie zasiadłem w pociągu #pkp #kolejeslaskie by oddać się szaleńczej prędkości 15kmh na trasie do Zabrzegu :P
merti - #gory #beskidslaski #podroze #turystyka #turystykagorska #podrozujzwykopem #t...

źródło: comment_ISzn7ueriTFJCxel5hUHCPkhd3xWMqOi.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@faramka: w Beskidzie Śląskim największe przewyższenie masz zawsze z początku jak wchodzisz na szlak od miasta/ wsi. Śląski charakteryzuje się długimi pasmami połączonych szczytów z niewielkimi przewyższeniami (na moje oko tak ze to dochodzą do 200m) Największe różnice między "dołem a górą" masz w Tatrach (Poprad - Łomnica ~2100m jak dobrze pamiętam), do najwyższych szczytów Żywieckiego (np Korbielów - Pilsko to 950m) oraz we Wyspowym (Kasina Wielka - Śnieżnica ~500m), gdzie
  • Odpowiedz
@merti: dzięki za odpowiedź!

w Beskidzie Śląskim największe przewyższenie masz zawsze z początku jak wchodzisz na szlak od miasta/ wsi. Śląski charakteryzuje się długimi pasmami połączonych szczytów z niewielkimi przewyższeniami (na moje oko tak ze to dochodzą do 200m)

W takim razie całkiem fajnie :D Trochę daleko mam do Śląskiego, najdalej na zachód byłam jak do tej pory w Żywieckim właśnie (Babia Góra i okolice Zawoi kilka razy).
  • Odpowiedz