Wpis z mikrobloga

@xyz_:
@czapu: Dobrze napisał. Mam koleżankę co jest analityczką i zarabia gorzej ode mnie. Z drugiej strony są analitycy którzy zarabiają lepiej. Jeśli chodzi Ci o wybór ścieżki kariery to wybierz to co Ci się bardziej podoba. Jak będziesz dobry w jednym albo drugim to tak czy inaczej będziesz zarabiał dobry hajs.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sztilq: no #!$%@?, spróbujcie odpowiedzieć konstruktywnie, zamiast mi udowadniać, że się nie da odpowiedzieć. Jakbym spytał kto zarabia więcej, Smieciarz, czy programista, to byście odpowiedzieli. Chodzi mi o to czy te zarobki można w ogóle porównywać.
  • Odpowiedz
Analityk biznesowy, czy programista?


@xyz_: Ale śmieciarz ma porównywalną stawkę wszędzie niezależnie od doświadczenia, a stawka np programisty zależy od województwa, miasta, firmy, dziedziny (webdev, aplikacje mobilne, aplikacje desktopowe, programowanie niskopoziomowe) i języka w którym się programuje.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Wyczytałem, że analityk, to taki architekt. Ale to chyba nie prawda. Mój analityk przychodził i mowił: zróbcie jakas forme komunikacji między serwerem a mobile. To chyba nie jest wymagający zawód takie ogólne #!$%@?. Interesuje mnie, czy analityk robi schemat klas, schemat bazy danych? Czy jest od powtarzania słow klienta programistom?
  • Odpowiedz
@xyz_: Mam wrażenie, że mylisz dwa zawody - analityka biznesowego (zbierającego wymagania) i analityka architekta (wymiatacza programistę).
Analityk biznesowy raczej nie projektuje rozwiązania tylko zajmuje się działaniem z punktu widzenia użytkowników.
  • Odpowiedz
@xyz_: Analityk biznesowy, taki który nie programuje - teoretycznie tak. Choć moje doświadczenie mówi, że najlepsi analitycy jak i managerzy to ci, którzy mają bogate doświadczenie związane z programowaniem.
  • Odpowiedz
@xyz_: Jak nie czujesz się dobrze w programowaniu to idź na analityka/konsultanta - kasa też będzie dobra. Mój koleżka tak zrobił, obecnie siedzi w Comarchu jako analityk i klepie sobie UML-e za dość dobrą kasę.

W przypadku analityka, bardziej niż skill z programowania potrzebna będzie ci wiedza domenowa, czyli specjalistyczna. Na przykład pracując przy aplikacji finansowo-rachunkowej dobrze jest się orientować w finansach i rachunkowości.
  • Odpowiedz