Wpis z mikrobloga

Mirki jak właściwie działa QRCode przy zakupie biletu #ztm przez #skycash? Po zakupie biletu kanarowi możemy pokazać jedynie pic related, a z kolei ten QRcode prowadzi donikąd. Sprawdziłem nawet wtedy, gdy bilet był aktywny robiąc ten screen i skanując go przez QRdroid. Skoro nie ma jak sprawdzić ważności takiego biletu to czy nie warto by było stworzyć aplikacje, która pokazuje pic related, czas pobiera z systemu i dorzuca powiedzmy symboliczne 9 minut podczas uruchomienia apki i kontroli kanara? #pytanie #cebuladeals no i może #programowanie
ssjfrytek - Mirki jak właściwie działa QRCode przy zakupie biletu #ztm przez #skycash...

źródło: comment_g63OCrus5UBVh9wkavDzLZKNJ09ZeRrC.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@tiger188: sugerowane, że kanar korzysta z jakiejkolwiek aplikacji. Jedni skanują oczyma, drudzy patrzą jak na czary, jeszcze inni wzruszają ramionami po zeskanowaniu telefonem.
  • Odpowiedz
@wczoraj: nie podobny tylko taki jaki widnieje w bazie danych :P. Przecież to na pewno działa w oparciu o jakiś centralny serwer, który weryfikuje zgodność.
  • Odpowiedz
@lookazh: ale ja pytam z czystej ciekawości. Gdybym nie kupował biletów to nie zrobiłbym tego screen'a, a gdy zdarzy mi się takowego nie posiadać to grzecznie zapłacę nie robiąc scen.
  • Odpowiedz
@wczoraj: nie rozumiem na jakiej zasadzie zakładasz, że np suma kontrolna nie jest porównywana z wartością na serwerze w aplikacji kontrolera. Co z tego, że wygenerujesz sobie coś podobnego, jak później w aplikacji kontrolera wyjdzie że coś takiego nie istnieje.
  • Odpowiedz
@ssjfrytek: W Gdańsku czytają te kody oczami i to też rzadko ;) Jak już patrzą to na informacje, które są pod kodem QR. Z reguły większość nawet się w to nie wczytuje, a zdarzają się tacy, którzy kompletnie to zlewają i po prostu idą sprawdzić dalej bilet :)
  • Odpowiedz
@KotoFan: Działa taki serwer - zdarzyło mi się, że kanar mnie przeprosił, że przyjdzie jeszcze sprawdzić, bo akurat nie miał zasięgu i z serwerem nie mógł się połączyć.
  • Odpowiedz
@prawdziwek: były takie przypadki kiedy ktoś się odwoływał, mpk wtedy udostępniało w sadzie nagranie z kamer i prosili operatora o dostarczenei bilingów aby skorelować czasy kupna, na filmiku było widać kiedy ktoś korzystał z telefonu.
  • Odpowiedz