Wpis z mikrobloga

#sklepyinternetowe #webdev #silniki

Nie wiem czy dobre tagi użyłem.
Mam pytanie. Potrzebujemy jednak zmienić silnik sklepu. Obecny nie obsługuje wielu magazynów.
Dokładniej chodzi o to, że mamy x sklepów w UK i jeden sklep www.
Sklep X ma produkty X1, a sklep Y ma produkty Y1.
Cena wysyłek jest w różnych wypadkach inna, z powodu rozmiarów paczek (X1 - małe, Y1 - duże paki)

Gdy klient zamówi produkt X1 i Y1 obecnie cena wysyłki jest liczona jako (1).
Chcemy aby sklep obsługiwał przypisane ceny dostaw dla konkretnych magazynów.
Macie coś takiego? Przejrzałem wszystko, nawet iai shop nie obsługuje tego.
Szukam czegoś co wykorzystuje np komputronik. Mający kilkadziesiąt sklepów wysyła towar z danego magazynu w mieście X.

Z poważaniem,
Lyca
  • 5
@lycamob: IAI faktycznie posiada opcję wielu magazynów, ale odradzam wszelkiego rodzaju rozwiązania ABONAMENTOWE - gdzie dzierżawisz soft od kogoś i nie masz nad nim pełnej kontroli.

@detektor_szczescia: nie wiem czemu łączysz logicznie IAI z rozwiązaniami dedykowanymi - moim zdaniem nie słusznie. Bardzo wielu rzeczy które chcieliśmy wdrożyć do naszego sklepu - nie dało się z "powodów technicznych" którymi często były np. ograniczenia serwerowe wprowadzone pod kątem optymalizacji.
@lycamob: zależy od tego jak duży masz asortyment i jakie plany na rozwój.
W przypadku posiadania 1000+ produktów i perspektywy rozwoju - celowałbym w Magento, poniżej tej liczby Wordpress+Woocommerce będą OK.

Będziesz musiał tylko zatrudnić kogoś kto Ci dopisze odpowiednie funkcjonalności do tych systemów - np. obsługę wielu magazynów czy profili wysyłkowych. Nie powinno to być ani drogie ani problematyczne.

EDIT: Magento jest bardzo popularne na rynku UK - posiada świetne