Wpis z mikrobloga

@mug3n: No właśnie tam cena jest spora, na stronie wydawnictwa jest niedostępna, jest jeszcze jeden egzemplarz za 10zł na olx, niby w dobrym stanie ale podobno zalany
  • Odpowiedz
@Mrs_Bungle: Właśnie wydaje mi się, że ta książka jest bardziej o projektowaniu dla grafika (ulotki, wizytówki itp) niż ściśle tylko o DTP i dlatego bardziej trafia w moje oczekiwania, ale to co zaproponowałeś też z chęcią przeczytam jak tylko będzie możliwość :)
  • Odpowiedz
@Mrs_Bungle: Przeglądałem ją kiedyś w empiku i wydała się całkiem przyjemna i merytoryczna. W temacie jest dużo książek z pierdołami, laniem wody i banałami. Łatwo wywalić kasę w błoto. Spis treści DTP od podstaw - też nie ma szału. Ale od podstaw to od podstaw, nie będę się czepiał.
  • Odpowiedz
@mug3n: Napisana jest ona przez gościa siedzącego w druku (i drukarni) spory kawał czasu, który wie o czym pisze i jakie najczęstsze problemy we współpracy z grafikiem się pojawiają. Dodatkowo wiedza przekazywana jest w lekki i przyjemny, czasami żartobliwy sposób.
  • Odpowiedz
@tetiero: mam tę książkę i szczerze to nie polecam. Owszem zawiera przydatną teorię, ale wszystkie pokazane przykłady pochodzą żywcem z lat 90 - cliparty, krzykliwa kolorystyka itd.
Zdecydowanie lepsza jest ta którą pokazała @Mrs_Bungle
  • Odpowiedz