Wpis z mikrobloga

@noekid: mam nadzieję że nie pobierze mi to na aero2, bo mój główny net zdechł chwilowo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jak nie mam automatycznych aktualizacji to chyba sam muszę pobrać któreś KB.

Zresztą najpierw chcę zrobić update na kompie gdzie jest win 7 home i tam przetestować jak przejdzie aktualizacja.
@pazdzioch564: ISO x64 ma 4GB (3,73GB), u mnie już nie ściąga, a wszystko z folderu $Windows.~BT zajmuje 4,37GB (strasznie długo liczy, nawet na SSD, już dwie minuty na pewno), tylko to rozpakowane jest częściowo.

Jak to ma być 6,5GB to jeszcze trochę policzy.

Dwa największe pliki to te ze screenshota wyżej - zajmują teraz dokładnie tyle ile w momencie robienia screenshota.
@only: zostaną ponoć, tak jak zostają od dawnych czasów przy aktualizacjach, ale dobrze przygotować się na reinstalację paru z nich, no i backup warto mieć.

kompatybilność raczej ok, czasem coś komuś nie działało,
sprawdź na wirtualce jak masz obawy
@Wladyslaw_Jagiello: ja zrobiłem rano restart z innego powodu, po 2 godzinach zauważyłem instalację małej aktualizacji (szybko się pobrała), która nie wymagała restartu. Po jakimś czasie zauważyłem ruch sieciowy to przeszukałem dysk
@noekid: Panie kolego, pytanie, może wiesz - tą aktualizację można spławić przez "później", czy będzie mnie męczyć "Zrestartuj swój komputer aby zainstalować pobrane aktualizacje"? Chciałbym to opóźnić, żeby (tak na wszelki wypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) zrobić backup.
@natjes: MS twierdził, że pobranie nastąpi w tle, a instalacja będzie wg ustaleń i widzi mi się użytkownika.
Jeden backup zrobiłem przed pobieraniem Win10. Zaraz zrobię drugi. Chociaż na obu tych komputerach Win10 już pracował (preview), to jednak proces aktualizacji zawsze przyprawia mnie o dreszcze...