Wpis z mikrobloga

Przeglądając ostatnio Mikroblog, natrafiłem w gorących na wpisy użytkownika @Sproket20, który podważa prawdziwość lądowań na Księżycu a także poddaje w wątpliwość kulistość Ziemi, jak i całą mechanikę wszechświata. Na wymienione tematy nie ma oczywiście większego sensu dyskutować, ale czytając wpisy, przypomniała mi się jedna z najbardziej absurdalnych i niezwykłych teorii spisowych jakie słyszałem, jednocześnie stosunkowo nieznana.

To hipoteza Serpo, która głosi że:
a) Ludzkość od dawna ma kontakt z cywilizacją pozaziemską,
b) Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji odwiedzają nas regularnie
c) Ziemianie, wspólnie ze swoimi gwiezdnymi braćmi przeprowadzili program wymiany i wysłali swoich przedstawicieli na inną, zamieszkaną planetę

Brzmi nieprawdopodobnie, co? I takie faktycznie jest. Przyjrzyjmy się zatem Projektowi Serpo bliżej.

Jego historia rozpoczyna się wraz z katastrofą hipotetycznego „balonu meteorologicznego” w Roswell, w 1947 roku. Doskonale znany wszystkim i do dziś będący przedmiotem dyskusji incydent miał być, według zwolenników teorii, faktycznie katastrofą obcego statku kosmicznego. Miał ją przeżyć jeden przedstawiciel obcej cywilizacji, z którym udało się porozumieć. Otrzymał on zgodę na nawiązanie kontaktu ze swoimi braćmi. Ich przybycie po Obcego stało się początkiem kontaktu, którego efektem miała być międzygwiezdna wymiana.

Dwunastu amerykańskich astronautów miało wsiąść na statek obcych (nazywanych „Ebenami”) w 1965 roku. Powrócić mieli oni trzynaście lat później, jednak w niepełnym składzie. Dwóch spośród nich zmarło, inni z kolei postanowili pozostać w układzie Zeta Reticuli, z Ziemi widocznym w gwiazdozbiorze Sieci i odległym o niespełna 40 lat świetlnych. Podróż tam statkiem Obcych miała zajmować około dziewięciu miesięcy.

Na temat Projektu Serpo powstała dedykowana strona internetowa. Można tam znaleźć niezwykle obszerne opisy rzekomej wyprawy, które wyciekły dzięki „anonimowemu przedstawicielowi rządu Stanów Zjednoczonych” ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Enjoy

#kosmos #mirkokosmos #ciekawostki #piszeestel #niewygodneinfo
E.....l - Przeglądając ostatnio Mikroblog, natrafiłem w gorących na wpisy użytkownika...

źródło: comment_SZHKfZU7OF3gjJo8N0muoMPKJPCTflk8.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dragon240994: brak dowodow na brednie? Jakie brednie. To jest fakt ze specjalnie daja obiektywy rybie oko by pokazac kulistosc ziemi - ty wiesz ze ziemia jest kulą bo tak wlasnie widzisz na filmiku redbulla. Oskarzasz mnie o wklejanie zdjec w paint'cie. Lepszy screenshot amatorskiego filmu niz Komputerowa symulacja Nasa czy też film redbulla nagrany gopro. Nie umiesz tego pojac ?
Sproket20 - @dragon240994: brak dowodow na brednie? Jakie brednie. To jest fakt ze sp...
  • Odpowiedz
@Sproket20: powiedz mi jedną rzecz - gdzie i w którym komentarzu napisałem cokolwiek o filmikach z redbulla, obiektywach, rybim oku? Link proszę.
Ty już nawet nie wiesz co niektórzy do ciebie piszą. I czego niby nie umiem pojąć? Ze jesteś debilem?
  • Odpowiedz
@Sproket20: bo to prawda, nie widziałem żadnego rzetelnego dowodu obalającego kulistość Ziemi.
Z tymi filmikami miałem na myśli te brednie z youtube pokroju filmików z żółtymi napisami.
Pokaż mi chociaż jeden dowód na te twoje naleśniki, rzetelny.
Ja juz podałem, blue book i raporty wojskowych.
Teraz twoja kolej (tylko nic z youtube i tych kretyńskich forów)
I dlaczego jeszcze nie odpowiedziałeś na moje poprzednie pytania w innym wpisie? Główka pobolewa
  • Odpowiedz
@Sproket20: żałuję, że w zeszłym tygodniu naprowadziłem cię na redbulla bo teraz codziennie chyba wklejasz te zdjęcia z Felixem. Drugie co żałuję to pisanie ci, żebyś wysłał rakietę nawet na niską orbitę bo do tego też sie przypieprzyłeś i zmieniłeś na swoje. Powinienem napisać, że z niecierpliwoscią czekam na twoja wycieczkę na stacje kosmiczną z aparatem z różnymi obiektywami i kamerą z dużym powiekszeniem optycznym. Wyjdziesz z skafandrze, przekonasz się
  • Odpowiedz
ty wiesz ze ziemia jest kulą bo tak wlasnie widzisz na filmiku redbulla


@Sproket20: jeszcze jedno, nie potrzebuję żadnych filmików czy zdjęć aby to wiedzieć, wystarczą mi rzeczy których ty nie posiadasz:
- zdolność zdrowego myślenia
- nauka
- fizyka i geografia którą miałem w podstawówce, gimnazjum
  • Odpowiedz
@dragon240994: wierz w ziemie kulę felix z redbullem pokazali dokladnie że nowy meksyk to prawie polowa tej kuli. Jesli nie rozumiesz kto manipuluje to trudno. Ile mozna tlumaczyc. Ty wierzysz nasa i redbull i pieknie zniekształconą powierZchnie ziemi twoja sprawa, ale nie wciskaj innym ludziom kitu że tak jest naprawdę.
  • Odpowiedz
no szkoda ze nie masz nawet 7000$ by wyslac rakietke z kamerkĄ ale jak bedziesz miał to bez rybiego oka zamontuj. Dzieki z góry

@Sproket20: wyjmę z dupy.
Coś ty się tak uczepił tej rakiety, zapisz się do jakiegoś kółka modelarskiego.
Miałem na myśli podróż na ISS, z jej pokładu pięknie widać naszą planetę.
  • Odpowiedz