Wpis z mikrobloga

@Kraker245: skladana kolba- sluszny wybor. Znajomi twierdza, ze przy stalej duzo lepiej mozna sie zlozyc do strzalu, ale jak dla mnie, mozna sie przyzwyczaic.
@Rogue: Szczerze powiedziawszy to mi też jakoś bardziej pasuje stała kolba. Miałem kiedyś replikę AKM z taką kolbą i bardzo dobrze mi "leżała". Żeby mieć porównanie musiałbym się też pobawić takim ze składaną, ale chyba jednak wolałbym stałą. Jeśli byłbym jakimś partyzantem, który musi schować broń za pazuchą albo żołnierzem, który musi z nią biegać to rzeczywiście składana lepsza, ale do zastosowań cywilnych możliwość złożenia kolby i jej masa chyba nie
@Rogue: @Kraker245: Kolba składana w dół w AK ma dwie wady - luzy góra-dół i brak montażu do jaskółczego ogona. Poza tym ślizga się na kamizelce, ale to detal. To wszystko nie zmienia faktu, że AKMS to najładniejsza wersja AK.
@Strus:

luzy góra-dół


Trochę tak, ale AK, a już zwłaszcza AKMS czyli typowy wojskowy niskobudżetowy składak to nie jest precyzyjna broń wyborowa i nie ma to większego znaczenia.

brak montażu do jaskółczego ogona


Niby tak, ale kolega cywilną (sportową) wersję AKMSa przerabiał na wersję z kolbą stałą, chyba jakąś z tworzywa- tak więc trochę zabawy i kolbę stałą wciąż można zamontować

@Kraker245:

Miałem kiedyś replikę AKM z taką kolbą i