Wpis z mikrobloga

@prusi: no do piany można mieć zastrzeżenia ale generalnie nie ustępuje BIPA z pinty, może u nich bardziej czuć Amerykańskimi chmielami, a u peruna bardziej Kawą, ale mi to nawet odpowiada bo lubię kawę ( ͡ ͜ʖ ͡). No i jest lepiej pijalne, przynajmniej wg mnie.
@axis_mundi: mój wall fb jest tym szajsem zawalony.

Najbardziej rozwaliła mnie fota kolesia z lustrzanką wcelowaną w pokal jak się napinał w piwnym ogródku.
Piwa kraft to fantastyczna sprawa ale ta cała hipsteriada, która wokół tego wyrosła strasznie mnie osobiście drażni, sorry ;)
@gascoigne: szczerze mówiąc mam w lekko w dupie z jakiego szkła piję, ale szkło być musi - po prostu przyjemniej sobie wziąć porządny łyk piwa, a nie powoli wlewać z butelki. dodatkowy plus jest taki, że można sobie wlać trochę drożdży no i lekko się rozgazuje (wolę pić słabo nasycone).

@prusi: W piwach gdzie drożdże są pożądane jak choćby w Weitzenach lepiej sprawdza się lanie na raz, ale nie oszukujmy się, drożdże amerykańskie (stawiam że do tego piwa użyto US 05 bo to chyba najpopularniejsze suchary) nie mają nic ciekawego do zaoferowania, robotę robi chmiel i palone ziarna, dlatego lanie do małej szklaneczki sprawdza się tutaj bo wtedy piwo piję dłużej i mniejszymi łykami, po za tym szklaneczka na zdjęciu ma