Wpis z mikrobloga

@szmaciarzjan: Obowiązkowy staż na ratunkowej był bodajże po 5 roku studiów - 2 tygodnie (teraz studia są 5 letnie więc nie wiem kiedy) Dodatkowo na stażu podyplomowym był chyba miesiąc ratunkowej (albo też 2 tygodnie). Oczywiście jeśli chciałeś się wkręcić to w ramach nauki, wolontariatu da rade posiedzieć na dyżurze dłużej. W praktyce wygląda to tak, że jeśli robisz specke z chirurgii, ortopedii, interny a szpital ma SOR to prawie pewne
  • Odpowiedz
@szmaciarzjan: Jeżeli tak było to pewnie byly stażystki. Na stażu musisz w tugodniu zrobić 10 godzin dyżurów. Nie wolno Ci pracować ponad 12 h więc rozbijają to na dwa dyżury po 5 dodatkowych godzin stąd ich obecność o 20. Prawda jest taka że zazwyczaj się te dyżury koncza wczesniej i Cie puszczaja do domu. Mozliwe tez ze to studentki napalone na chirurgie i chcialy sie douczyc
  • Odpowiedz
@szmaciarzjan: odbywalo się. Teraz to jest jako szósty rok medycyny. To znaczy te nowe roczniki tak beda mialy za jakies 2-3 lata bo niedawno skrócili medycyne do 5 lat a szósty to właśnie bezpłatny staż. Teraz jeszcze jest płatny (1400 zł na reke plus około 4x100 zł za dyżury). Co nie jest złą kwotą jak na pierwszą dla większosci ludzi prace i brak odpowiedzialnosci. Bo niestety rok pozniej idzie sie (jak
  • Odpowiedz
@szmaciarzjan: teoretycznie w trakcie praktyk wakacyjnych (teraz są chyba po drugim roku, ale głowy nie dam) są obowiązkowe dyżury. Ich wymiar zależy od uczelni (u mnie np. są wpisane dwa 24-godzinne, ale wiem, że inni mają popołudnie na oddziale, do 21-ej) i przede wszystkim od oddziału. Raczej tego nie pilnują.
Ale na SORze warto zostać na popołudnie/noc, szczególnie w piątek :) Rano zwykle niewiele się tam dzieje.
  • Odpowiedz
@delirium_tremens: chyba jest tak, że obecny trzeci i drugi rok mają 5letnie studia, a pierwszy rok ma znów 6-letnie. ludzie którzy są teraz po czwartym i piątym roku mają 6letnie. te 5letnie studia to był jakiś słaby eksperyment i wrócili do starego trybu.
  • Odpowiedz
@szmaciarzjan: na SORze aktualnie działa II rok nowego tybu studiów (5-letnie) oraz IV rok starego trybu (6-letnie). A jeśli chodzi o czas jaki spędzają w szpitalu to bardzo płynne, bo pełne zapału II-roczniaki zostawały nawet na noc, żeby zobaczyć jak wygląda to na dyżurze 24h. ;)
  • Odpowiedz