Wpis z mikrobloga

Kurczę, szanuje to jak #lechpoznan robi transfery, bo jak na naszą ogórkową ligę są przemyślane. Jednak było kilka okazji, żeby móc ściągnąć do klubu klasowych zawodników (jak na naszą ligę) na średnich kontraktach, sprawdzonych w naszych realiach i za darmo. Ostatnio kimś takim był dla mnie Stilic - ponoć był blisko, ale coś tam Rumakowskiemu nie pasowało, że nie ten styl. A szkoda wielka. Choć pewnie i teraz był do wzięcia, chyba Omonia nie jest lepsza niż Lech. Ale nie ważne, wróćmy do tego sezonu. Po pierwsze Mączyński. Gościu do wzięcia za darmo, skoro wzięła go Wisła to znaczy, że dużej pensji nie oczekiwał, a to autentycznie poważny zawodnik. Pokazał to już w pierwszym meczu w Wiśle. Oczywiście na tle repry wypadał średnio, ale wypadać na tle repry przeciętnie to dobra laurka. Kolejnym jest Kuświk. Kontraktu zapewne lepszego niż Robak nie ma, napastnik podobnej klasy a jednak bardziej perspektywiczny i z możliwością nawet jakiejś sprzedaży. Ten Nikolić z Legii którego tak niby długo obserwowali też wygląda na nietrafiony pomysł z rezygnacją z niego. W obronie niby jest obficie, ale kontuzjogennie. Fojut przyszedłby do Poznania z ucałowaniem ręki i zapewne byłby następcą kamyka do pary z Paulusem (sądzę, że jeśli nie teraz to na zimie Kamyk odejdzie gdzieś tam do drugiej bundesligi, bo tak płacze).

Niby nic, ale kilka sprawdzonych nazwisk. Z całą pewnością mniej ryzykownych niż tetehy i thomalle. Do wzięcią za darmo i wnioskując po tym gdzie wylądowali - za przeciętnie niską pensję. Dodatkowo nikt stary - patrz Robak. Oczywiście mogę się mylić, ale swoim januszowskim stylem rozumowania wolałbym dwóch z wymienionych niż całą czwórkę która zawitała.

#pilkanozna
  • 12
Stilic

5 razy taka pensja jaką by dostał w Poznaniu

Mączyński

Niewiadoma, nikt nie wie co prezentował sobą w Chinach, poza tym Lech ma już bardzo mocny środek pola (Trałka, Dudka, Linetty) w obwodzie był jeszcze Drewniak czy Serafin, nie było miejsca dla Mączyńskiego.

Kuświk

Poszedł do Lechii dla kasy, w Poznaniu nie robią kominów płacowych, a tam spokojnie dostał z 60-80 koła.

Nikolić

#!$%@?łeś Nikolicia z Prijoviciem. Tego pierwszego Lech nie
@kapayapaan: Ziom, kurna, już Stilićem się sam zaorałeś. Teraz to każdy jest mądry. Stilić zanim trafił do Wisły był kompletną niewiadomą, po odejściu z Lecha w sumie nie zwojował nic. I moim zdaniem w Lechu Rumaka też by tak było. Trafił do Wisły i grał tam dobrze, ale dlatego, że trenerem był Smuda. Obiektywnie patrząc to Lech przez ostanie lata i tak porobił najlepsze biznesy na transferach, zarówno do jak i
@Adams_GA: Co do Stilicia bardziej chodziło mi o moment gdy wracał do Polski niż teraz. Niemniej poproszę o źródło aż tak dużej pensji na Cyprze.

Mączyński nie jest niewiadomą. To, że ty nie wiesz jak prezentował się w Chinach nie znaczy że nie wie tego też nikt inny. Poza tym w reprze dawał radę, przynajmniej na tyle, by sądzić, że w lidze ogarnie.

Nie #!$%@?łem Nikolicia z Prijoviciem. Lech obserwował Nikolicia
Lech obserwował Nikolicia i mam na to dowody


@kapayapaan: czekam

Co do Kuświka, proszę Cię, jeżeli Kosecki miał dostać 50, to myślisz że ile Kuświk dostał jeżeli po odejściu Grzelczaka i Friesenbichlera jest jedynym sensownym napastnikiem?

Mączyński nie jest niewiadomą

xDDDDDDDD Widzę mamy tu eksperta od ligi chińskiej
@Adams_GA:

xDDDDDDDD Widzę mamy tu eksperta od ligi chińskiej


Widzę, że mamy tu człowieka, który wypowiada się o piłce i nigdy tej ligi nie oglądał ;) Nawet do trzeciej ligi chińskiej są czasem streamy i zdarza mi się oglądać. Oglądam zazwyczaj by obserwować zawodników wokół których krążą plotki. Druga liga chińska to poziom x2 wyższy niż nasza Ekstraklasa a ty wyśmiewasz nie wiem czemu. Legia by grała w drugiej o utrzymanie.
@kapayapaan:

Nemanję Nikolicia też pewnie znacie – był na Węgrzech w tym samym czasie, co Rudnevs.

- Nie trzeba być wielkim odkrywcą, żeby znaleźć takiego napastnika, jak Nikolić, bo to król strzelców na Węgrzech od wielu lat. Oprócz Legii, myślę, że wszystkie kluby europejskie go znały, natomiast nikt nie zdecydował się na jego transfer. Sam jestem ciekaw, jak on poradzi sobie w Polsce. To będzie dla nas ważne, bo znamy go
Stilic nie był niewiadomą. Co najwyżej można było mieć pytanie ile zajmie mu wrócenie do formy.


@kapayapaan: Tak? Ja uważam, że nie było żadnych podstaw, aby sądzić, że Stilić do formy wróci. Wrócił i mnie to bardzo cieszy, ale jednak uważam, że powiedzenie "teraz to każdy mądry" pasuje tu idealnie. No chyba, że podzielisz się konkretnymi argumentami, które Twoim zdaniem pozwalały mieć nadzieję, że Stilić to będzie jeszcze Stilić z najlepszych