Wpis z mikrobloga

Do mojej fabryki w #uk przysyłają Tajlandczyków z firmy córki na szkolenia.

Pytaliśmy ile tam zarabiają. 20 000 ich waluty czyli lekko ponad 2000zl.

I niech mi ktoś powie ze w Polsce sie polepszyło skoro kraj leżący w biednej Azji południowo wschodniej gdzie jet stan wojenny ma wyższe zarobki. Przy śmiesznie niskich kosztach życia.

W moim regionie w Polsce od lat fabryki jak Fakro, Dako, Wisniowski twardo płaca minimalna.
#emigracja #praca #tajlandia
  • 21
  • Odpowiedz
@dawid-rams: A ile tam kosztuje życie? Poza tym - jaka jest jakość i zakres usług publicznych? Suche porównanie pensji jest nic nie warte.


@ripp1337: Maja iphony 6 i nowe Galaxy i wyglądają na szczęśliwych i uśmiechniętych ludzi.

Życie w Tajlandii jest o wiele tańsze niz w Polsce.
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Cumplu, ale masz świadomość, że na szkolenia na drugi koniec świata nie wysyła się roboli z taśmy tylko ciut wyższą kadrę?

No i skąd masz te dane dot Fakro czy Wiśniowskiego? Info sprzed 10 lat od kumpla brata szwagra co to słyszał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wonzki: Jak za bajtla w Polsce zachorowałem to po 2 tyg, miałem termin operacji (wycięcie fragmentu kości połączone z rekonstrukcją stawu kolanowego), po pół roku byłem zdrowy. W Tajlandii prawdopodobnie zostałbym kaleką do końca życia.
  • Odpowiedz
  • 0
@miki4ever: tsaa leczy Cie za nierefundowane leki, jaki jest stan Szpitali?
A ostatnio dzwoniłem po karetkę, też nagły przypadek 30 minut jechała,na szczęście pierwsza pomoc pomogla
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Cumplu, ale masz świadomość, że na szkolenia na drugi koniec świata nie wysyła się roboli z taśmy tylko ciut wyższą kadrę?


No i skąd masz te dane dot Fakro czy Wiśniowskiego? Info sprzed 10 lat od kumpla brata szwagra co to słyszał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@valdo: przysyłają operatorów i inżynierów. Inżynierowie maja duzo wiecej. Operator to po prostu pracownik produkcji.

Płaca minimalna bo znam
  • Odpowiedz
W Tajlandii prawdopodobnie zostałbym kaleką do końca życia.


@valdo: Sa jeszcze inne alternatywy, ale jest tez spore prawdopodobienstwo, ze te alternatywy zabija cie po kilkudniowym zakazeniu.

@wonzki: Narzekanie na sluzbe zdrowia w Polsce to jest ostre #!$%@?. W sumie nie znam kraju, gdzie poziom leczenia bylby zdecydowanie wyzszy, wiekszosc lekarzy ma pojecie co robi, po zabiegu nie wychodzisz ze szpitala z ogromnym rachunkiem, ktory blokuje cie na kilka lat.
Narzekanie
  • Odpowiedz
Operator to po prostu pracownik produkcji.


@dawid-rams: Moze 30 lat temu nie mialo to znaczenia, teraz operator moze byc rownie dobrze chlopakiem podajacym element do maszyny jak i kims nadzorujacym polowe produkcji.
  • Odpowiedz
@valdo: Dobra szwaczka zarabia w BKK 13000THB, na mieszkanie wydaje 5000 rocznie (!), na żarcie 2000 miesięcznie, zostaje jej 10000THB na imprezy, iphony, opiekunkę do dziecka itp. Fakt, że pracuje 12h dziennie a nie 8, ale i tak to lepiej niż w pl
  • Odpowiedz
Operator to po prostu pracownik produkcji.


@dawid-rams: Moze 30 lat temu nie mialo to znaczenia, teraz operator moze byc rownie dobrze chlopakiem podajacym element do maszyny jak i kims nadzorujacym polowe produkcji.

@miki4ever: chyba wiem z kim pracuje... Bo szkole tych ludzi, wykonują tam te same czynności co my tutaj.
  • Odpowiedz
Bo szkole tych ludzi, wykonują tam te same czynności co my tutaj.


@dawid-rams: Kiedy zamykają waszą fabrykę i przenoszą całą produkcje do Tajlandii? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wfm125m: ze 3 lata jeszcze pociągnie ;)

Od 2008 jak postawili tam fabrykę sukcesywnie przenoszą produkcje różnych czesci z tym ze nam dają
Nowe w zamian i gdy opracujemy technologie produkcji to znowu leci do Tajlandii.
  • Odpowiedz
@dawid-rams: Mam 'pod ręką' 15 Tajów i Tajki - wszyscy mają ajfony, iwatche i gopro, ale jak się ich pytam o przeciętne zarobki to mówią, że jest bieda w #!$%@? w ich kraju i że szary człowiek musi pracować cały dzień żeby sobie dwie kawy w Starbucksie kupić (akurat przechodziliśmy obok i porównywaliśmy co można kupić za godzinę pracy na minimalnej w USA/PL/THA). Nie wiem gdzie pracują Ci "Twoi" Tajowie, ale
  • Odpowiedz