Wpis z mikrobloga

Mircy, zadanie bojowe. Gdzies tam w pamieci tkwia mi dwa filmy, ktorych tytulow nie moge znalezc w sieci, bo mam bardzo szczatkowe informacje, chyba na obu zasnalem. Oba filmy to horrory, hamerykanskie.

Pierwszy jest dosyc aktualny, wyprodukowany na pewno po roku 2000, opowiada o grupie przyjaciol, ktorzy trafiaja chyba do szpitala psychiatrycznego, juz zamknietego, albo opuszczonego. Doktor, ktory go prowadzil stosowal jakies terapie wstrzasowe, dosyc psychodeliczne i brutalne, wierzac, ze pomoga osobom chorym, a chyba jeszcze bardziej pogarszaly ich stan. Akcja dziala sie chyba podczas jednej nocy i ich celem bylo przetrwac do switu.

Drugi z tych filmow to horror z motywem jakiejs nadprzyrodzonej sily, z duchem, poltergeistem, ktory nawiedza rodzine w domu gdzies na przedmiesciach. Film moze byc z lat 70ych lub 80tych. Jedyny konkretny motyw jaki z niego pamietam jest taki, ze mlode malzenstwo zamieszkuje z matka mezczyzny i ta starsza kobieta slyszy jak jej synowa wola ja w jakis obrazliwy sposob i mowi o niej zle rzeczy, chyba nawet wypisuje cos na scianach pomimo, ze synowa w rzeczywistości tego nie robi.

#film #horror #szukamfilmu #pomocy
  • 9