Wpis z mikrobloga

Tak właśnie wygląda laptop, który dzisiaj do nas trafił i którym zajął się klient sam we własnej osobie. Widzicie coś nie tak ?
Najzwyczajniej w świecie płyta zalana topnikiem, do tego 2 pasty nakładane jedna na drugą. Jedna z dodatkiem srebra, druga bez.

Ogólnie laptop do naprawy ale takie same sytuacje zdarzają się bardzo często z konsolami. A już najgorsze są reballingi w mikrofalówkach czy piecach. Płyta główna przeważnie po takim zabiegu nadaje się tylko do kosza.

Generalnie mirki, jeśli macie problem ze swoim sprzętem, pytajcie, wołajcie - postaramy się pomóc. Ewentualnie wysyłacie do nas sprzęt na darmową wycenę. Więcej info na www.xgamecenter.pl/serwis-konsol

#ps3 #ps4 #xboxone #xbox360 #konsole #gry #laptopy #xgamecenter
xgamecenter_pl - Tak właśnie wygląda laptop, który dzisiaj do nas trafił i którym zaj...

źródło: comment_IOvsefuOrbE2vf18kRwoNQvD4p4Js2mn.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@xgamecenter_pl: no nie wiem, bo teraz to się zastanawiam jak wy faktycznie reperujecie te sprzęty na serwisie. Na liście usług figuruje reballing, który jest dość precyzyjnym i relatywnie kosztownym procesem. Wykonujecie reballing czy reflow reperując np. starutkiego xboxa 360 wartego tyle co kilka flaszek? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Jubei: re-ball-ing czyli położenie kulek pod układami na nowo - wykonujemy takie operacje na specjalnej maszynie. Raczej nie przegrzewamy po prostu układów bo taka naprawa jest "na chwilę". Do kładzenia kulek służą specjalne sita gdzie rzeczywiście naprawa jest dość precyzyjna.
  • Odpowiedz
@xgamecenter_pl: to jak robicie poprawny reballing, na profesjonalnym sprzęcie, z odpowiednią cyną i dajecie tylko 3 miesiące gwary? Poza tym to opłaca wam się to robić za 100 pln? Coś mi tu nie halo, wołam @naprawalaptopow na konsultację... ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@xgamecenter_pl: @miniek91: @ReyPL: @Jubei:

Na zdjęciu jest płyta główna od Lenovo G550 z układem graficznym bodajże N10M-GE1-S. W tym przypadku nawet najbardziej profesjonalna naprawa może nie być skuteczna ponieważ przez źle rozłożenie naprężeń na zawiasach klapy matrycy w dużej ilości płyt głównych powstają pęknięcia laminatu bezpośrednio pod samym układem GPU. Wymiana GPU nic nie da jak pod nim są zerwane ścieżki wewnątrz płyty. Sprawdzaliśmy
naprawalaptopow - @xgamecenter_pl: @miniek91: @ReyPL: @Jubei: 

Na zdjęciu jest pły...

źródło: comment_Np52DOs4V42JC43QKYzVLm3lyQbyYSuT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jubei: plus układ... Taka jest prawda że im lepszy sprzęt ma serwis tym drożej ale i porządnie. Ja średnio za naprawę układu GPU wolam około 500 zł. Wszystko chodzi o koszt układu GPU
  • Odpowiedz