Wpis z mikrobloga

@Jofiel:

Ten film jest kiepski, nie dlatego że jest o Shoei ale dlatego że :

Fundamentalny #!$%@? #1
Rozlatywanie się kasku, kask ma się nie rozlecieć, nigdy żaden, ma się wgnieść, może popękać, ale nie ma się rozlecieć.
#2
Ekstremalna wytrzymałość zapięcia! A ekstremalna wytrzymałość szyi homo sapiens za tym nadąży?
#3
Zapięcie DD. Owszem jest bardzo bezpieczne, lekkie, proste i jest wymagane w wyścigach, ale co to jest "najwyższy poziom
@korynt: Pewnie tak. Ale jego obiektywizm wyszedłw komentarzach pod filmem gdy wypowiadał się o Arai - w ten sam sposób co o Shoei.
@Gixaar: Zaczynam lubić twoją zgryźliwość :0
Też mnie zabolało jak powiedział coś o rozlatywaniu ale w kontekscie dalszego materiału doszedłem do wniosku, że chodziło bardziej o te wszystkie pierdoły, które mają odpaść. Lub po prostu, rozlata się - traci swoje właściwości. Szczegół.
Szyją się nie martw. Jak
@Jofiel: Bardzo ma znaczenie ale wyjątkowa nie jest, skoro nawet w galaretkach była.

W sportowych rękawicach ze szwami na zewnątrz albo w jesiennych turystycznych, tasiemka-zwalniacz w DD jest nie do wymacania, w zwykłych letnich da radę ale też wygodnie nie jest. Przykłady z życia wzięte nie przychodzą mi do głowy, przez tyle lat się nauczyłem że najpierw zdejmuję rękawice a potem robię cokolwiek innego.

Gx
@Jofiel: wiadomo, że nikt świadomy wywrotki na moto nie kupi kasku za 35 zł, czy używki z targu, ale szukając kasków w sklepie i widząc przestrzał cen można się nieźle zakręcić.

Przez pierwsze lata jeździłem w Sharku 600 i po wywrotce szukałem nowego. kumpel polecił mi BOX Bx-1 bez blendy i szczerze mówiąc nie widzę większej różnicy w bezpieczeństwie w BOXie niż w Sharku. W teście Sharpa mają tyle samo gwiazdek,
Osobiście mam na półce HJC FG-15 na dojazdy do pracy, żeby nie płakać jak gdzieś zarysuję, puknę, stuknę, HJC RPHA-ST i RPHA-MAX evo typowo pod dalsze wycieczki, obydwa RPHA kupiłem w tym roku, wcześniej oglądałem, przymierzałem, macałem różnego rodzaju sharki, shoeie, nolany etc. i prawdę powiedziawszy, nie wiem czym ludzie podniecają się tak w stosunku do kasków shoeia, RPHA-MAX porównywałem z shoeiem neotec, HJC jest lżejszy, wygodniejszy w obsłudze m.in blendy i
@SupersonicChaosLamb: W samym RPHA 10+ nie brykałem, bo akurat nie szukałem typowo sportowego kasku, raczej czegoś w sport-touring, padło właśnie na RPHA-ST i typowo pod turystykę, padło na max evo :). XR-1100 też na głowie nie miałem więc nie mam porównania. Mogę powiedzieć jak wypadł pojedynek Neotec - RPHA MAXevo. RPHA-ST kupiłem, w zasadzie tylko po to, żeby FG odstąpić plecaczkowi :), niedługo po tym stwierdziłem, że potrzebuję jeszcze szczękowca na