Wpis z mikrobloga

Dwa miesiące temu miałem wycinany paznokieć w paluchu w stopie, wszystko pięknie do tej pory odrosło o jakieś 4-5mm ale dwa dni temu poczułem lekki ból i świąd w okolicy odrastającego paznokcia. Dziś rano zauważyłem, że w miejscu, w którym odrasta mi kawałek paznokcia pod wałem skórnym pojawiła się krew. Teraz jest skrzepnięta (ma taki ciemny kolor jak siniak), ale boję się i tak zakażenia jakiegoś.
Mireczki, miał z was ktoś wycinany paznokieć? Spotkaliście się z czymś takim? Dodam, że to już drugi raz wycinany był ten sam paznokieć :/ Wiem, że jest ryzyko zakażenia przy takich sytuacjach i nie wiem czy znowu nie iść do chirurga na konsultację.
#paznokcie #paznokiec #zdrowie #medycyna
  • 6
  • Odpowiedz
@kkurczakk: Z tego co wiem to paznokieć wrasta jeśli obcina się go w zły sposób. Jeśli obcinałeś go po "półkolu" to Ci wrastał. Zakażenie jest jeśli pojawia się biała lub żółtawa ropa, która może czasem śmierdzieć czosnkowo. Miałem kiedyś sytuację w której niemal powinienem udać się na taki zabieg, ale sobie poradziłem ręcznie - odpowiednie narzędzia kosmetyczne i usunąłem pasek paznokcia po boku przy skórze, było trochę bólu, ale się udało.
R.....0 - @kkurczakk: Z tego co wiem to paznokieć wrasta jeśli obcina się go w zły sp...

źródło: comment_eHud6chwBqlXG6iu89yMZvMxjqmxI0MG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kkurczakk: Przy odpowiednio długim moczeniu zarówno paznokieć jak i skóra staną się bardziej miękkie, co ułatwi usuwanie fragmentu wbitego w skórę, jeśli masz odpowiednie narzędzia, możesz spróbować usunąć wrastający kawałek. Sądzę, że dopóki paznokieć się nie zregeneruje całkowicie, by go obcinać prawidłowo, będzie odrastać ten kawałeczek wbijający się w skórę i będziesz musiał go usuwać co jakiś czas.
  • Odpowiedz
@Radeg90: mam podobny problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić. usunolem sam czesc wrastajacego paznokcia ale drugiej czesci nie moge znalezc i od jakichs 10 dni jest nieciekawie, Myslisz ze jak bede palca smarowal masciami i robil opatrunki to samo sie zagoi czy szukac tej czesci i ja wyrwac??
  • Odpowiedz
@ar-kam: To zależy czy paznokieć jest wrośnięty czy nie. Jeśli jest nadal wbity w skórę to ŻADNE maści Tobie nie pomogą. Jeśli usunąłeś, to może kilka dni się goić, ale opuchlizna i ból powinny już ustąpić drugiego dnia. Generalnie to jeśli drugiego dnia czujesz, że kłuje, to prawdopodobnie nadal tam tkwi.

Smarowanie maściami może pomóc jedynie w tym sensie, że zwiększa poślizg, a moczenie w wodzie sprawi, że paznokieć i skóra
  • Odpowiedz
@Radeg90: kuje, palec w około paznokcia jest czerwony. Nie chce otwierac tej rany bo ostatnio mi sie duzo podgoilo. Poczekam do soboty jak dalej bedzie kulo to spróbuje wyciac ta czesc.
  • Odpowiedz