Wpis z mikrobloga

Używam #htc desire 820 już ponad miesiąc i skrobnę szybką recenzję.

Część techniczna:
1. Telefon jest duży i ma szerokie ramki co nie każdemu może odpowiadać. Mi na początku było ciężko bo przechodziłem z gówno telefonu ace 2 ale po czasie jest ok.
2. Bateria trzyma ok. Cały dzień wifi trochę gierek, facebook parę sms od 8 rano do 19 mam zjechane ok 40% baterii. Więc tragedii nie ma przy tym rozmiarze baterii i ekranu a tego trochę się obawiałem.
3. Ekran. Jest ok ale w pełnym słońcu brakuje mu jasności niestety i szału nie ma. Filmy itd wyglądają ładnie. Mimo że nie ma full hd to się tego nie zauważa
4. Aparat tylny jest przeciętny nie ma co się oszukiwać, często nie łapie ostrości, zamazuje zdjęcia. Z bliska robi zdjęcia ok ale jak chcemy sobie zrobić zdjęcie w plenerze na tle czegoś to lekka lipa. Ogólnie nie jest to aparat na plener. Lampa doświetlająca świeci bardzo mocno. Przedni jest ok. Robi dobre zdjęcia nie ma na co narzekać.
5. Przegrzewanie się. To na co narzekają niektórzy. Trzymam telefon w sylikonie i nie zauważyłem tego. Nie grzeje się jakoś super tak że nie idzie go dotknąć ale robi się ciepły tak jak każdy telefon. Przy przeglądaniu internetu czy codziennym użytkowaniu nie odczuwam w ogóle że coś się grzeje
6. Dźwięk. Jest wspaniały, naprawdę. Pierwszy raz jak rozmawiałem przez telefon i zrobiłem głośność na maksa to myślałem że jestem na głośnomówiącym. Na głośnikach odtwarza dźwięk super więc dj bez słuchawek będą zadowoleni.
7. Biała obudowa się palcuje. Szara jest już matowa i nie ma tego problemu.

Teraz co w Androidzie od htc
1. Nakładka sense jest świetna. Lekka, bez zbędnych pierdół jak w samsungach np. Wszystko chodzi gładko i przyjemnie. Jest serio porównywalna do czystego androida. Czego mi brakuje? Na pewno możliwości większej konfiguracji przycisków i interface. Jest kilka podstawowych ustawień i tyle. Z LG to się równać nie może
2. HTC daje nam fajną aplikację motywy. Możemy przez nią ściągać nowe ikony, tapety i cale motywy. Fajna rzecz szczególnie że nie mam lipy i jest bardzo duży wybór. Każdy znajdzie coś dla siebie.
3. Gry itd chodzą płynnie chyba tylko raz coś mi się scrashowało.
4. No i to w sumie wszystko bo reszta android jak android. Jak mówiłem htc nie daje zbędnych pierdół system wygląda praktycznie jak czysty.
5. Ma dostać lizaka najprawdopodobniej od razu wersję 5.1 ale kiedy to nastąpi nie wiadomo bo miało już być a nie ma nadal.
6. Jak mamy np 20% baterii i nie chcemy żeby nam się rozładował to jest opcja mega oszczędna. Smartfon zmienia się w zwykły telefon możemy tylko smsować i dzwonić. I serio telefon wtedy z 20% pociągnie naprawdę długo.

Telefon kupiłem za 800 zł. Tydzień był używany więc tak jakbym kupił nówkę. Za tą cenę nie ma co narzekać bo telefon jest serio solidny. Aha i można dokupić sobie etui dot view i jest to bardzo fajny i niedrogi gadżet. Niestety niezbyt współgra jak mamy założone szkło na ekran.
#android
  • 6
@Kotlet_Rybny: Bateria padaka, zdarzylo się lądować dwa razy dziennie (ląduje się dlugo). 5h włączonego ekranu przy syncho maili Skype fb plus lte i gps.
Ekran super, poza tym ze czekam na naprawe(rozlany wyświetlacz. Szybka cala)
Zero zwiech nawet przy intensywnym korzystaniu(mam 3 miechy). Podpowiedzi w klawiaturze tragiczne. Nie zauważyłem palcowania na białej obudowie. Cala reszta na plus gorąco polecam.

A i brak treści powiadomień na lockscreenie boli (podobno od andka 5