Wpis z mikrobloga

Mam problem z Jeepem XJ '92 4.0. Zgubił się kluczyk - o zgrozo jedyny - do uruchamiania zapłonu w pojeździe (drzwi od dawna nie zamyka). Samochód jest raczej zaniedbany wizualnie, ale jeździ, jest przydatny, bo moc, hak, lpg...
Czy w okolicy Zamościa jest znany wam jakiś człowiek, co w temacie się zna?
Potrzebne jest mi w zasadzie żeby odpalał i jeździł, ażeby ingerencja była możliwie najmniejsza. Czyli po prostu zastępczy kluczyk tudzież zapłon.
#mechanika #samochody #kluczyki #zamosc #pomocy #jeep #dzipszeroki #czteryzero #welpegje
  • 12
  • Odpowiedz
@SPGM1903: na Twoim miejscu bym usunął ten wpis, bo dałeś informację, że w określonym miejscu kraju znajduje się pewien dosyć konkretny i niezbyt popularny samochód, który stoi zawsze otwarty. :/
  • Odpowiedz
@rss: powodzenia ;) jeepów tu od groma, a nawet jeśli znajdziesz, to psy pogryzą ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nawet jeśli znajdziesz, psy nie pożrą, to daleko nie ruszysz, bo kiera zblokowana.
@Jestem_Tutaj: tak się zaleca uczynić, ale nie wiem, czy nie trzeba do tego całej kolumny kierowniczej wyjmować...
@Czipsu: też tak kce... ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@SPGM1903: Wątpię, żeby całą kolumnę trzeba było wyjmować. Kwestia tylko kupna stacyjki + wkładki w drzwi + kluczyków + puszki immo i ew. kodowanie w ECU.
  • Odpowiedz
@Czipsu: drzwiami mało kto się przejmuje, a kluczyki jak nie miały tak nie mają immo, więc nie widzę potrzeby przekodowywania. zwykły kluczyk jak do drzwi...
@wezsepigulke: najgorsze to, że nawet jak odpalę, to jest jeszcze blokada kierownicza.
  • Odpowiedz
@SPGM1903: musisz miec srubokręt w ktory mozna uderzać mlotkiem i na który mozna założyć kluczyk, czyli zrobic dzwignie, wbijasz mlotkiem w stacyjke srubokret, przekerecasz kluczykiem i dziala. potem bedzie mozna przekrecac ta stacyjke wszystkim, i srubokretem, i kluczykiem, wiec nie bedzie sie rzucac w oczy
  • Odpowiedz