Wpis z mikrobloga

Mirki, zadanie. Znajdź element, który nie pasuje.

Od miesiąca pracuję okazjonalnie w laboratorium chemicznym, opracowuję pewien nowy sposób badania CEC. W labie tym pracują 2 starsze chemiczki, które jak widać niezbyt przemują się zasadami #bhp ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#chemia i może nie do końca, ale #bezpieczenstwowprzemysle
Pobierz gleorn - Mirki, zadanie. Znajdź element, który nie pasuje.

Od miesiąca pracuję oka...
źródło: comment_o2d5HZj7fsqNdyhLB1TI3X3XZRqfKFPq.jpg
  • 18
@gleorn: U mnie na co dzień jest tak, że na stoliku stoją herbaty, czasem ciastka, a dookoła wszyscy pracują (pyszna chemia fosfóra). A na wigilię to cały stolik jest pełny żarcia i napojów, a na drugim stoliku odgrzewa się kapusta z grochem na palniku xD
@eaxene: Naciąganie metanolu do pipety ustami, czy heksaaminy kobaltu właśnie, też ustami ;D A moze praca w labie (innym), gdzie koleś obok bawi się czterochloroetanem, przy otwartych dygestoriach (on jest w masce gazowej, a ona z papierosem).

Dla mnie w ogóle to jest jakiś nieracjonalny świat.
@gleorn: eee tam u mnie w lab sprawa wygląda tak
są próbki bardziej i mniej niebezpieczne ofc ale
pracownik jedzący kanapkę popijający ją herbatą przelewający sobie środki biobójcze bez rękawiczek oblewając się przy tym woła o pomstę do nieba.
@gleorn: 3 sekundy patrzenia - skrzynki, garnek, jedzenie (nawet jeśli do badania to powinny zostać tylko oznaczone próbki). Nie wiem, czy elektroda konduktometru (?) jest właściwie zabezpieczona.
@gleorn: Przestań, jak byś popracował w galwanizerni i zobaczył jak ludzie jedzą kanapki przy wannach, gdzie wszystko jest po prostu zielone od niklu, żelaza i chromy 3, czy od chromu 6 czerwone, kwas siarkowy jest wszędzie itp itd to byś dostał chyba zawału. Popracujesz z dwa lata i nabierzesz dystansu. Potem będziesz trzymał kanapki koło cyjanku.