Wpis z mikrobloga

Pytanie, posiadam macbooka włączonego po ok. 12h dziennie. Mam go ciągle pod ładowarką, gdy bateria ma 100% i na ładowarce świeci się zielona dioda bateria jest używana? Jeżeli tak po naładowaniu do 100% lepiej odłączać zasilanie i ponownie podłączać jak będzie wymagane?

#macbook #apple
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sirrek: Tak ale gdy nie ma 100% również jest info, że źródłem jest zasilacz. A bateria jest używana (ładowana). Zapytałem bo nie wiem czy on nawet przy 100% korzysta z baterii i doładowuje ją tylko na bieżąco.
  • Odpowiedz
@pitu-pr: mnie w takim razie ciekawi, czy kiedy podłączy się maca do prądu to źródłem zasilania jest zasilacz, czy jednak bateria? Teoretycznie wyraźnie napisane jest, że źródłem jest zasilacz, więc jednocześnie dostarcza prąd potrzebnym podzespołom i ładuje baterie? Tak to działa?

Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Teoretycznie wyraźnie napisane jest, że źródłem jest zasilacz, więc jednocześnie dostarcza prąd potrzebnym podzespołom i ładuje baterie? Tak to działa?


@bandyta: Tak, źródłem jest zasilacz. Nie pamiętam jak jest w macbookach i czy można to tam ustawić, ale bateria jest doładowywana jeżeli spadnie poniżej jakiegoś tam poziomi samoistnie.
  • Odpowiedz
@pitu-pr: Dla baterii najlepsze jest normalne jest eksploatowanie, a nie "kombinowanie", czyli:
- Masz możliwość pracy na zasilaczu - pracuj na zasilaczu
- Musisz popracować na baterii 20 minut - pracuj na baterii
- Masz ponownie dostęp do zasilacza, a bateria jest naładowana w 90% - podłącz do ładowarki
  • Odpowiedz