Wpis z mikrobloga

Katolicka teoria: "każdy człowiek jest grzesznikiem".
Katolicka praktyka: "każdy człowiek jest grzesznikiem, ale wypominamy to tylko tym, których nie lubimy".
  • Odpowiedz
Nie przepadam za tym portalem, ale bardzo dobrze napisali. Ona wybitnie naszkodziła i naprzykrzyła się w życiu bliźnim oraz Panu Bogu. I dlatego trzeba - chcąc dla niej jeszcze ratunku - bardziej się za nią modlić.
  • Odpowiedz
@GangrenaM

Akurat, jak pamiętam, to prośby o odpuszczenie grzechów zmarłym nie są w Kościele Katolickim jakąś szczególną rzadkością, ale spotykane są dość powszechnie. Nie widzę w tym nic niestosownego. Sam chciałbym, aby po mojej śmierci ktoś pomodlił się za moją duszę.
  • Odpowiedz
@GangrenaM: neuropa, codzienna dawka tego co się dzieje na frondach i innych takich ( ͡° ͜ʖ ͡°)



Mam nadzieję, że rodzina pozwie frondę za takie odniesienia.


@artpop:

HAHAHAHAHAH, lewackie oszołomstwo. No tak, zranili delikatne lewackie uczucia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wszystko co nie jest jawnym wielbieniem pedryli jest z automatu skandalicznym bezeceństwem i przestępstwem.
  • Odpowiedz
@GangrenaM: jesteś przewrażliwiony. Mocno
Toż to jest standardowa formułka, ktorą spory odsetek księzy wygłasza na pogrzebach (także tych ludzi, którzy przyslużyli sie kosciołowi a nie z nim walczyli).

Zgodnie z religia katolicką każdy człowiek grzeszy, nawet papież.
A żeby dostac sie po smierci do nieba, trzeba miec najpierw odpuszczone grzechy/winy, wiec na wszystkich pogrzebach sa modlitwy w podobnym tonie o odpuszczenie win własnie.
  • Odpowiedz