Wpis z mikrobloga

Skrzydlewski dopiął swego! Z info z facebooka Orła Łódź:

Ogłoszono przetarg na wykonawcę stadionu żużlowego w Łodzi !!!

Otwarcie ofert nastąpi 25 sierpnia o godz. 12.00.

MAMY TO


Co do żużla w Łodzi to od zawsze uważałem, że stanowi on świetną sportową alternatywę dla kibiców mających dość wojny RTS vs ŁKS i kibolstwa. Teraz gdy piłka nożna mocno podupadła w mieście pojawia się szansa dla speedwaya. Nowy stadion jest konieczny dla klubu aby się rozwijać i poważnie walczyć o awans do Ekstraligi. Myślę, że nie będzie najmniejszych problemów z tym aby go zapełnić. W tym sezonie na mecze Orła przychodzi średnio 3,5 tys. kibiców. W tamtym sezonie przy walce o awans bywało nawet 7 tys. Z tego co pamiętam projekt stadionu zakłada 10 tys miejsc. Koszty jego budowy przy inwestycjach na Widzewie czy ŁKSie wyglądają śmiesznie. Pozostaje tylko zaprosić łódzkich mirków na żużel przy ul. 6 Sierpnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zuzel #lodz
Pobierz
źródło: comment_dmjIBJZpdhVXmZhqXfmscmYw5F0Ap8R1.jpg
  • 23
@jarqos: @epll: Na początku dyskusji o łódzkich stadionach padł pomysł zbudowania super stadionu dla Widzewa, ŁKSu, Orła Łódź i Budowlanych. Ale pomysł szybko upadł bo każdy ciągnął w swoją stronę. Choć połączenie stadionu żużlowego i piłkarskiego sprawdza się w Rybniku i kiedyś w Lublinie.
@Xizor: Skoro to robili to się jakoś da. Kolejka żużlowa w Polsce jest zawsze w niedziele. Piłkarze grają chyba przez cały weekand więc kalendarz byłby gęsto zapchany ale myślę, że to byłoby wykonalne.
@Xizor: na narodowym przebudowa stadionu na różne zastosowania nie jest problemem tutaj mogło by być podobnie. A teraz 2 stadiony dla drużyn których jedynym osiągnięciem w ostatnich latach jest brak upadłości i stadion dla żużla. Można było zrobić jeden porządny a gdy sport w Łodzi się odrodzi na miejscu boisk treningowych zrobić stadiony na miare wynikow lks/widzew.
@epll: Tylko, że Narodowy nie organizuje meczów co tydzień, a tak musiałby funkcjonować stadion piłkarsko-żużlowy. O stanie murawy na Narodowym nie ma po co wspominać. Dodatkowo na stadionie uniwersalnym widoczność jest dość kiepska.
@Kolodziej @epll: Pogodzenie RTS i Widzew nierealne, a stadionu żużlowego nie da się połączyć sensownie z piłkarskim (boisko piłkarskie było by za bardzo oddalone od trybun, można próbować ale budowanie czegoś takiego dla poważnego zespołu mija się z celem). Wersja z narodowym odpada - nawożenie żużlu na murwę co 2 tygodnie? W Warszawie jednorazowo im się nie udało :D Budowlani mają na Widzewie grać.
@Kolodziej:
Z jednej strony fajnie, super projekt, miejsca pracy etc. Tylko czy to na siebie zarobi? 10 tys. miejsc pracy to nawet po najniższej krajowej trochę wychodzi, a wiemy, że w naszym mieście mamy tendencje do niezłych wałków jeśli chodzi o płace kierownicze.
Jak widzisz kwestie rozwoju żużla w Łodzi? Ja osobiście chętnie bym w to wszedł bo ŁKS vs RTS to już patologia po dużej części, a nie żaden sport.
@0g0r: 10 tys. miejsc pracy? 10 tysięcy to pojemność stadionu. Tylu kibiców będzie mogło obejrzeć zawody. Co do miejsc pracy to pewnie kilka powstanie ale w tym temacie szału nie będzie. A co do rozwoju żużla w Łodzi tak jak pisałem - jest szansa. Skrzydlewski to gościu, który ma głowę na karku i co roku buduje ciekawy skład. Jeśli zrobią fajny tor będzie można oglądać wspaniałe widowiska. Atmosfera na Orle jest
@0g0r: Skrzydlewski ma ambicje na potęgę żużlową w Łodzi, o dziwo na razie wszystko mu idzie zgodnie z planem. W środowisku jest kontrowersyjny bo z jednej strony potrafi #!$%@?ć dziwne teksty, a z drugiej bardzo szanowany jako jeden z nielicznych potrafi zarządzać, pieniądze zawodnikom wypłaca w terminie, nie kontraktuje zawodników na których go nie stać, przez kontraktowanie zawodników ponad możliwości upadł m.in. Start Gniezno, Wybrzeże Gdańsk czy taka potęga jak Włókniarz
Pobierz
źródło: comment_pVfWdruuLFBhCELVteDFjwiFlYj6XEEt.jpg
Choć połączenie stadionu żużlowego i piłkarskiego sprawdza się w Rybniku


@Kolodziej: jesteś w błędzie :D oczywiście nie mam na myśli terminarza, bo tutaj problemu nie ma. Problemem są polskie przepisy w nożnej. Musieli u nas poszerzyć boisko, przez co tak skopali tor, że teraz zero mijanek. Owszem jeśli by się budowało cały stadion od nowa, to wszystko można ładnie skomponować, tak że geometria toru będzie spoko. Ale to zawsze będzie długi