Wpis z mikrobloga

Poszukuje jakiegoś dobrego telefonu. Przeglądając te wszystkie wschodnie marki na #aliexpress w oko wpadł mi model #elephone p8000. Dopiero co wyszedł do sprzedaży ale specyfikacje ma podobną do p7000, który to jest polecany. Zależy mi ogólnie na tym by miał
- lte
- 2gb ramu
- około 5 cali
- przynajmniej 3000mAh baterii.
Podany wyżej model do 200$ spełnia moje wymagania, ale zastanawiam się czy w tej cenie znajdę coś równie ciekawego.
#pytanie #telefony
  • 13
Nie polecalbym Ci telefonów z Chin. Moim zdaniem lepiej kupić używany z Polski. Polecam HTC one m7 lub m8. Naprawdę warto dołożyć.
@TomdeX: Co masz dokładnie na myśli poprzez tę tandete? Jeśli masz jakiś ciekawy model Meizu to chętnie by obejrzał. Podany model Elephone ma być podobno dobrze skonfigurowany pod kątem rynku europejskiego jeśli chodzi o łącze lte co mnie bardzo do niego przekonuje.
@GhostxT: Czujnik światła, zbliżeniówka, kompas itd. Są tandetne, muszą na czymś przyoszczędzić, żeby dane na papierze ładnie wyglądały.
Co do Meizu może Meizu M2 Note, chyba, że nie pasuje ci tak duży wyświetlacz.
@GhostxT: Mam Elephone p7000, można zadawać pytania. Trochę prawdy w tym jest co napisał @TomdeX, czujnik światła nie działał praktycznie na systemie a z apką sprawuje się świetnie, także nie mam zastrzeżeń. Większość z tych błędów wynika zwykle z mocno niedopracowanego softu a nie z podzespołów. Ten co mam też ma parę niedociągnięć, ale jako że zapłaciłem za niego mniej niż 200 dolców to nie mogę narzekać. Elephone mogę polecić,
@wolfek: p7000 i p8000 z tego co już oglądałem filmiki pojawiające się w ostatnich dniach, tygodniach pokazują że te telefony są bardzo podobne. Ten nowszy model ma trochę większą baterie co mi bardzo odpowiada. Korzystasz może na tym telefonie z lte? Jestem ciekaw jak się sprawuje, tym bardziej że właśnie ten p8000 miał być w tym aspekcie poprawiony jeśli chodzi o Europe. Ciekawa sprawa tez jest z tą blokadą na odcisk
@GhostxT: Z doświadczenia wiem że odcisk jest taki 2/10 jeśli chodzi o ergonomię, szybciej jest manualnie odblokować, nawet szybciej jest odblokować pinem zablokowaną apkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście czytnik działa jak trzeba, tylko chodzi mi o sam sens tego, bardziej bajer, ale może trzeba się przyzwyczaić, ja osobiście nie korzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°) No a LTE działa, po prostu, jak jesteś
@wolfek: Przemyślę jeszcze, który model wybrać. Idealną opcją dla mnie byłoby dla mnie gdyby miał te pół cała wyświetlacza mniej. Powyżej tych 5 nie używałem i nie wiem czy się przyzwyczaje, bo jednak to jest już dość duża dachówka. Ogólnie jednak co do samej marki Elephone to zauważyłem że zbiera jednak pozytywne opinie i recenzje, jak Ty to odbierasz tak końcowo, kupiłbyś ten telefon drugi raz? :D
@GhostxT: Za tyle za ile za niego zapłaciłem to brałbym drugi raz, za więcej raczej nie, dlaczego? Bo trochę się cykam ( ͡° ͜ʖ ͡°)A tak serio to sam nie wiem, może dlatego że boję się trochę o support, w razie jakby się zyebał to nie wiem czy "gwarancja" jest mimo że jest, jeśli wiesz o co mi chodzi. Ogólnie z telefonu jestem bardzo zadowolony, rozmiar może