Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy macie może jakiś godny polecenia plan treningowy bez wykorzystania ciężarów? Taka sytuacja, że aktualnie nie mogę używać obciążenia - niestety nie wiem na jak długo, być może nawet miesiąc - dwa:( (już tęsknię za przysiadami:( )
Pod #kalistenika widziałem Skazanego na Trening - warte uwagi dla kogoś kto już cośtam ćwiczył?

Pozwolę sobie użyć też #silownia dla większego zasięgu wpisu.
  • 13
@natjes: robilem 3 tygodnie skazanego na trening tak z czapy ale wzialem sobie uwagi so serca. Robie pompki na 1 rece i jeszcze z miesiac bede sie na 1 rece podciagal:p nie mowie ze jestem koksem ale cwicze od 2 lat regularnie i biegam, ale progres na drazkach i pompkach na 1 rece mozna niesanowity zrobic. Pistolety mostki wznosy nog. Malo tego naprawde nie mam kontuzji :) na silowni czesto cos
@Polska4Ever: planów w goglu jest multum, ja pytam tutaj o coś co ktoś już być może przetestował na sobie i co jest sensowne

@sztilq: Zastanawia mnie właśnie możliwa kontuzyjność takich ćwiczeń jak pompki na jednej ręcę, pistolety i podobne historie. Nie wygląda to na coś co byłoby przyjemne dla stawów... Masz może jakąś wersję PDF książki?

czlowiek nie tyje jak swinia bo trening nie wymaga wpieprzania wszystkiego

Hm, okej...
@natjes: wpisz sobie pdf skazany na trening. W ksiazce wytlumaczone jest dlaczego cwiczenia nie powoduja kontuzji etc. Po prostu masa twojego ciala jest naturalnym obciazeniem. Podczas treningu ruchy są naturalne i wynikaja z ewolucji czlowieka np. Przysiad podciaganie nog. Kazde cwiczenie ma 10 stopni trudnosci wiec jak nie mozesz przysiadu na 1 nodze zrobic robisz latwiejsze warianty w celu progresywnego rozwoju miesni sily sciegien.

Uwaga pdf skan jest slabej jakosci i
@sztilq: nie do końca takie sobie drążkowanie przed blokiem bo to wszystko ma swoje korzenie w gimnastyce sportowej

tak samo jak kalistenika nie może/ nie powinna być brana za streetworkout - to kompletnie co innego..
@sztilq: ale tutaj nie chodzi o to

kalistenika to była cała metodyka/ filozofia w czasach Grecji - kallos sthenos - piękno i siła - harmonia ciała, duch walki, zasady moralne - a nie jak to każdy młody przedstawia dziś jako wykonanie 5 pompek i próba podciągania na drążku

dlatego wkurza mnie to gdy każdy młodzeniaszek gibiący się na drążku mówi o kalistenice - no przykro mi, to nadal gibanie się na
@natjes: https://www.reddit.com/r/bodyweightfitness/wiki/kb/recommended_routine
To jest plan sprawdzony przez wiele osób. Ja w niego teraz wszedłem i jest lepszy niż skazany na trening. Bardziej uniwersalne, jest pewne, że ktoś to przeszedł, nie ma poziomów "nie do przejścia", a takie raczej są w skazanym. No i wszystko ma wytłumaczenie bez żadnych mitów jak to wszyscy się kłaniali jakiemuś więźniowi-grafomanowi w pas bo ich pompek robił uczyć (doskonały marketing). Bardzo podoba mi się, że jest