Wpis z mikrobloga

@controll: No chyba nie. Poruszana tematyka jest niemalże identyczna, tylko w FMJ jest to o wiele mniej "czysty" sposób. Po za tym, jestem dośc mocno uprzedzony do Stone'a po obejrzeniu serii jego "dokumentów" na temat historii ameryki. Strasznie stronniczy, wręcz "lewacki" (nie lubie tego określenia), pro-komunistyczny.
@controll: Obejrzyj sobie ten cykl dokumentów, 10 odcinków. Aż bije jego stronniczością.

Kubrick postarał się w FMJ pokazać wojnę w aspekcie ludzkim, a nie politycznym. Tragedię, jaką niesie za sobą wojowanie za "gwieździsty sztandar". Nie ocenia, czy słuszna jest idea za którą walczą - pokazuje że sama walka jest #!$%@?, bo nie jest tym czego się ludzie po niej spodziewają.

Stone powinien wykazać się obiektywizmem w czymś, co nazywa "dziełem życia"
@Chaczins: Dzięki sprawdzę ! Ogólnie widziałem dużo różnych dokumentów z Planete+ na YT, nagrali chyba też o Legii Cudzoziemskiej który szczerze polecam . A co do "Chłopiec w pasiastej piżamie" to oglądałem jak zresztą chyba większość filmów wojennych. A film jakiego szukam to żeby miał tematykę około wojenną po prostu, może być dramat ale z chęcią zobaczę też film w którym po prostą będą zabijać.
@MojHonorToWiernosc: Zrobię tak. Wypisze Ci to, czego obejrzenia nie będziesz żałować. Ja uznaję firmy za rodzaj sztuki, które człowieka wzbogacają. Osobiście nie czytam książek (tak, wiem jak to brzmi xD ) dlatego staram się nadrabiać to innymi dziedzinami (teatr, filharmonia, kino, itp)

American beauty - mój TOP. Kocham ten film jak nic innego, za każdym razem przeżywam kilkudniowe katharsis.

The Game - film oglądany dla ostatnich kilkunastu minut. Miałem go wyłączać,