Wpis z mikrobloga

@D0M1N1K_: ehhh ja chce zdac mature dobrze a nie takie cos, #!$%@? z tym ze ja filmy po angielsku ogladam, #!$%@? wiele lat w wowa, pozniej wyzywalem sie w lolu jak ja musze sie nauczyc na MATURE a nie
  • Odpowiedz
@whahazhutou: Zależy na jakim jesteś obecnie poziomie. Polecam Ci zapoznać się z maturami z poprzednich lat, zobaczyć co jest oceniane w opowiadaniach/rozprawkach (ważne, żeby napisać je zgodnie z kluczem, ponieważ to zadanie jest najbardziej punktowane). Listening jest dosyć łatwy, zwłaszcza jeśli starannie się do niego przykładałeś na lekcjach (+ jakieś filmy bez lektora będą jak najbardziej ok do nauki). Przyda Ci się napewno poszerzenie zakresu słownictwa (np. duolingo jest okej do
  • Odpowiedz
@whahazhutou: Najlepiej na początek ściągnij sobie kilka arkuszy z poprzednich lat ze strony CKE, napisz parę matur w całości, sprawdź z kluczem i zobacz, na czym tracisz najwięcej punktów:
http://cke.edu.pl/index.php/arkusze-egzaminacyjne-left/egzamin-maturalny
Wchodzisz w dany rok, później szukasz angielskiego i masz wszystkie arkusze + klucze do pobrania. Nie ma tylko nagrań, ale są transkrypcje - możesz poprosić jakiegoś kolegę albo koleżankę z dobrym akcentem o odczytanie przy zadaniach z rozumieniem ze słuchu.
Etap
  • Odpowiedz