Wpis z mikrobloga

Eloszki Mireczki z Łodzi! Będę u Was tydzień na jakiejś konfie, więc chciałam zapytać, co można u Was pozwiedzać? Wiem, że to pytanie pewnie pada bardzo często, w tagu Wrocławia mamy już jeden post, który listuje wszystkie miejsca warte odwiedzenia i link do postu jest tylko przeklejany pod kolejnymi zapytaniami. Może u Was też tak jest? Jeśli nie, to proszę o jakieś sugestie, w życiu nie byłam w Łodzi. :)


#lodz #pytanie #zwiedzanie #zabytki
  • 15
@kote: Standard spacer Piotrkowską (jak będziesz wieczorem możesz zajrzeć do OFF Piotrkowska), Jak Cię sztuka interesuje to koniecznie MS1, MS2, Pałac Herbsta (pałac i muzeum sztuki dawnej, od razu Księży Młyn obok), Muzeum Kinematografii (zaraz obok jest Palmiarnia), na szybko będąc na piotrkowskiej Dętkę można zawadzić. Warto spojrzeć czy dzieje się coś ciekawego na plasterlodzki.pl (polecam kina plenerowe "Polówki"). Muzeum Włókiennictwa (tzw. Białą Fabryka) z Skansenem obok, cmentarz żydowski (chociaż on
@jurny_juhas: dzięki!
@Radus: Szukam rzeczy nietypowych, takie główne atrakcje to mogę sobie znaleźć w internetach, myślałam o miejscach, które są wyjątkowe, może jakieś dobre jedzenie, takie rzeczy, o których tylko Łodzianie (dobrze to napisałąm? :D) wiedzą
@kote: Nikt nie wspomnial o wizytowce miasta - rynek Manufaktury, tam jakas dobra restauracja sie znajdzie. Nietypowe? Restauracja na dachu hotelu Andels(w Manufakturze) - jesz pod gołym niebem z widokiem na miasto. Omijaj ul, Wschodnią(brzydko tam i menelni sporo), równoległa do Piotrkowskiej. Nie warto zaglądać również na Abramowskiego(to po drodze na Księży Młyn). Polecam obejrzec rowniez Lofty Scheiblera - znajac historie 'bawełnianej' Łodzi, budynki ktore dzis przerobiono na mieszkania robia wrazenie
Część z wyżej wymienionych bym sobie odpuścił ale generalnie ciekawe propozycje. Dorzuciłbym jeszcze woonerf jak już będziesz na pietrynie + może wycieczka po muralach?
@kote: