Wpis z mikrobloga

Witam,mam problem z kompem. chodzi o komputer w sklepie wiec sprawa pilna, bo rachunków sie nie da drukować a nie wiem juz co mam robic. Sprzet jest stary, a objawy ma takie, ze po wlaczeniu komputera wyskakuje komunikat ze byly bledy itp i nalezy wybrac sposób uruchomienia z naciskiem na zalaczenie ostatniej dobrej konfiguracji. Niestety w tym momencie nie dziala klawiatura USB. Czytałem o resetowaniu ustawien biosu przez wyjecie na 30 min baterii, przestawianie zwortki itp. ale to nic nie dało. podlaczalem klawiature PS 2 ale tez nic nie dalo, bo klawiatura nie reaguje. Jezeli przeczekac 30 sekundowy ekran wyboru opcji rozruchu to pojawia sie logo WINDOWS XP i nagle wyskakuje POWER SAVING MODE i komputer uruchamia sie ponownie. Poodpinałem wszystko co zbędne (myszke,modem, itp) zostawilem monitor i klawiature ale nic nie dalo. Komputer ma zintegrowaną karte graficzną.
Zaraz bede sprawdzał inny zasilacz.

Jestem prawie pewien, ze wystarczyłoby wybrać opcję "Załaduj ostatnio działającą konfigurację" z menu rozruchu ale nie ma jak bo klawiatura nie dziala.
Macie jakies pomysly??

#komputery #pytanie #informatyka
  • 11
@Saute: przecież piszę w formie męskiej, napisałem ze jestem typem. Po prostu sytuacja jest awaryjna bo sklep nie moze działać bez tego komputera i potrzebuje pilnej pomocy a nie stulejowania
@Jewpacabra: Power Saving Mode to od monitora? Jak wyłączasz kompa to wyświetla się taki komunikat? Skoro pokazuje logo a następnie robi restart, coś jest z systemem. Któryś z plików robi syf i system szaleje. Próbowałeś/łaś w trybie awaryjnym? Zanim ta plansza się pokaże F8? Ewentualnie podepnij dysk pod inny PC i sprawdź, czy to samo będzie.