Wpis z mikrobloga

Miałam w planach wyjazd do Budapesztu i myślałam, że pojadę tam pociągiem tlk z Warszawy. Bez przesiadek, cała noc w pociągu, przed 9 byłabym na miejscu. Zadzwoniłam dziś na infolinię żeby zorientować się na jaki wydatek mam się przygotować. Przemiła pani powiedziała mi, że koszt za miejsce siedzące w jedną stronę to...445zł. Po prostu nie mogłam uwierzyć ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na pocieszenie pani dodała, że w dwie strony to już tylko 615zł za osobę!
Jednak nie wybiorę pociągu jako środka transportu. Dlaczego to takie drogie ja się pytam?
#pkp #podroze
  • 9
  • Odpowiedz
@Limonkova: Jak sprawdzałam w maju to jeszcze trochę taniej było (chociaż to akurat był powrotny), ale i tak ceny takich wycieczek pociągami są miażdzące. Polecam przelot, bo z Wawy są dobre oferty. No i sam Budapeszt też polecam :D.
  • Odpowiedz
@ppawel: Myślałam jeszcze o EuroLines, całkiem atrakcyjnie cenowo wychodzi.
@methane: Sprawdzę i samoloty, bo aż mnie zatkało, gdy usłyszałam cenę. Dopytywałam się, czy na pewno mówimy o tym samym pociągu :D
  • Odpowiedz
@Limonkova: pociag to zawsze bedzie najdrozszy srodek lokomocji. Pociagi krajowe w Europie sa jeszcze drozsze.

Z tego co kojarze tylko Berlin ma fajne promocje z Warszawy na pociag jak sie rezerwuje odpowiednio szybciej (miesiac lub 2 wczesniej trzeba zarezerwowac).

Do Budaopesztu sa tanie loty, my kiedys Lotem lecielismy dosc tanio (chyba wlasnie 600 zl za 2 osoby)
  • Odpowiedz