Wpis z mikrobloga

1. Mieć umowę na miesiąc, pracodawca zapewnia dalszą współpracę na stałe,
2. Pod koniec umowy właściwie 2 dni pod koniec, stwierdza że jesteś idealnym pracownikiem lecz nie możemy przedłużyć umowy,
3. W ostatni dzień masz zdecydować, czy pracujesz do następnego miesiąca bez umowy, czy rezygnujesz,
4 Okazuje się że szef zrobił cię w #!$%@? i już dawno nie chciał podpisać umowy na dalszy okres,
5. Nie masz już pracy, jesteś wielkim #przegryw , lub pracujesz bez umowy i dalej jesteś #przegryw.
  • 10
@aniana: bierz kasę i szukaj roboty nowej... 'Szef' niech się goni i szuka kolejnego naiwniaka. Tak się nie traktuje ludzi....

I jak tu ktoś ładnie napisał, #!$%@? do PIPU
@newerty: Czy jeśli umowa o dzieło skończyła się miesiąc temu i powiedzieli mi, że zapłacą za to, jak skończę projekty- gdzie jeden skończyłem przed skończeniem umowy, a drugiemu nanosiłem jeszcze poprawki ponad tydzień temu- ale nie mam wpływu na terminy poprawek bo są zależne od treści przesyłanych przez klienta i poprawki do projektu ucichły, to mogę wymusić jakoś na firmie status ukończenia projektu? Nie stać mnie bezczynny miesiąc.
@Zeroize: Nigdy nie miałem takiej umowy. Ale mając taką umowę zobowiązujesz się do stworzenia/naprawienia czegoś a nie do przychodzenia do pracy? No i ewentualne poprawki to też chyba oddzielna umowa? No chyba że coś ewidentnie spieprzyłeś.
@newerty: Umowa była tak skonstruowana, że co miesiąc dostawałem 1,5 tys. na rękę (aby sobie dorobić) i była podpisana na okres 2 miesięcy. O ile wypłata w okresie kwiecień-maj przyszła dosyć szybko, o tyle problem zaczął się przy maj-czerwiec. Umowa do 13 czerwca. Jeden projekt ukończony przed skończeniem umowy, drugi kilka dni po skończeniu umowy- wrzucam tylko treści które klient zapoda. O ile rozumiem pierwsze 2 tygodnie bez umowy poprawki itp.
@Zeroize: Nie wiem, ale to co napisałeś brzmi sensownie. W końcu hydraulik dostaje kasę po zrobieniu swojej roboty a nie po skończeniu budowy domu.

Zadzwoń do jakiegoś prawnika - pełno jest takich nawet darmowych porad prawnych dot. prawa pracy itp.