Wpis z mikrobloga

pierwszy Wiedźmin mnie znudził, do drugiego nawet nie podszedłem.


@nerkin: haha, a powinieneś zrobić dokładnie na odwrót, bo W2 był znacznie lepszy i ciekawszy od pierwszego. :) Kupuj trójkę śmiało.
@nerkin: Wiedźmin 2 był dość krótki i dużo, dużo lepszy od jedynki. Trójka jest świetna, lepsza pod każdym względem od poprzednich. Niemniej, większą podstawą tła fabularnego Dzikiego Gonu są książki niż Wiedźmin 2. Znając pięcioksiąg i Wiedźmina 2 z jakiegoś krótkiego podsumowania na youtube będziesz bardziej ogarniał niż gdybyś zagrał w W2 i obejrzał krótkie podsumowanie pięcioksięgu na YT :) W dodatku W3 daje zabawę na ogrom czasu, ale masą subquestów
@Navrazz: masz rację, też w W2 tego żałowałem, ale pod każdym innym względem była to jednak gra lepsza od poprzedniczki. :)

@nerkin: może w ten sposób: warto kupić dwójkę (fajna historia) - tym bardziej, że na wyprzedażach kosztuje naprawdę grosze. Nic się jednak nie stanie jeśli od razu zaczniesz od fenomenalnej trójki (choć możesz żałować nieznajomości fabuły dwójki).
@rss: z tym się zgodzę, walka była zdecydowanie lepsza od tej w w1, alchemia i picie eliksirów były super. Żałuje że w w3 można pić eliksiry podczas walki a nie tak jak w2.
@loizok: kilkoro moich znajomych ma tak samo. Nie jesteś sam :D
@Xune: @Lukpaj: Zamieszaliście Panowie... Gameplay dwójki zobaczyłem i gra nie straszy, ale przypomina mi dość mocno Risena. Dodatkowo jest niedrogi, ale... jeśli zacznę dwójkę, do do trójki nie dojdę przez najbliższe pół roku. Jednak praca znacząco skraca ilość wolnego czasu;)
@nerkin: Jeśli jesteś w stanie przejść 2 a następnie 3 to najlepsze wyjście. Ale jw. ogarnięcie streszczenia + W3 to też dobry wybór. Gra jest tak zrobiona, że ci co będą chcieli zobaczyć smaczki/odwołania to je zobaczą, ci co znają historię to poczują się jak małe dzieci na placu zabaw, a sama i tak jest świetna.