Wpis z mikrobloga

ja pierdu, ludzie. czy tak trudno jest wytrzymac 3 godziny bez zarcia jak sie jedzie pociagiem?
jade "kochanym" TLK (pkp intercity w wersji dla ubogich) i co chwile przypomina mi sie dlaczego na tej trasie poluje jak #!$%@? na bilet za 50 zlotych na pendolino (tlk normalny za 60).
- przedzialy 8 osobowe
- srednia wieku w przedziale to tak na oko 120 za wyjatkiem mnie i jeszcze jednego goscia - lat, bo ja wiem ~25. ow chlopak jedzie z ojcem / dziadkiem, ktory co chwile #!$%@? jakies kotlety, kielbasy i cholera go wie co jeszcze - w kazdym razie #!$%@? niesamowicie. dziadzio #!$%@? jak na Boze Cialo - Sebix odziany w odswietne dresy - z jebutna dziura w kroku siegajaca kolan - #!$%@?.jpg
- Sebix stoi caly czas na korytarzu przez co dziadzio caly czas #!$%@? przez caly przedzial "Sebix #!$%@? se kotleta" lub "a masz tu mietuska"
- na przeciw babeczka - z twarzy 7/10 z reszta.. coz, zeby sie zwazyc potrzebuje chyba dwoch wag i gosciu kolo niej, ktory chyba dostal od niej ze dwa razy liscia, bo albo slucha za glosno muzyki na slichawkach, albo ja przez przypadek lokciem uderzyl (przypominam przedzialy 8 osobowe)
- z katowic wyjechalismy z:
wg kierownika pociagu 15 minutowym opoznieniem
- wg tablicy odjazdow 20
- faktycznie 28.
wychodzi na to, ze w katowicach strefa czasowa zmienia sie co 20 m...

jak to mowia: PKP zapowiada sie dobra podroz.....

#pkp #podroze #gorzkiezale

  • 10
@b__g: Nie przesadzasz troche? W sensie rozumiem buldupy o muzyke za glosno, halas, czy cos w ta banke, ale o jedzenie albo o 8 osob w przedziale? Nie ma Warsa w kazdym skladzie, to niech jedza, a zawsze sobie mozesz kupic 1 klase jak ci scisk przeszkadza i wtedy nie bedziesz mial powodow do narzekan.
@jacekKobr: jade tym pociagiem i nie wymyslilem sobie tego co napisalem u gory wiec myslalem ze to dosyc oczywiste ze pociag jest juz jakis czas w trasie ;p

obejrzyj reklame pkp - "zapowiada sie dobra podroz" ;)
@Mr--A-Veed: jej, czytajcie prosze ze zrozumieniem - nigdzie nie obwiniam pkp (moze poza tym opoznieniem). to jest cytat z ich reklamy, ktora zacytowalem, gdyz podrozuje za pomoca ich uslug..
@b__g: Wiem, że jest to ich cytat. Ale prawda jest taka, że jeśli chodzi o EIP to faktycznie podróż jest bardzo dobra, nie wiem jak TLK - ale pewnie lepiej od Regio, a w Regio poza starymi wagonami i ludźmi wepchanymi jak do wagonów bydlęcych, nie trafiałem jakoś na wpieprzających bigos ze słoika Januszy...
@Mr--A-Veed: o EIP nie ma tutaj zupelnie co mowic. na chwile obecna niebo a ziemia w porownaniu do TLK / innych. Podejrzewan ze standard podobny w TLK jak w regio z taka roznica ze sa wagony przedzialowe.