Wpis z mikrobloga

Chcę zakupić tablet, ale kompletnie nie orientuję się w nowym sprzęcie, więc proszę Was o pomoc.

Moje wymagania (z gwiazdką nie są dealbreakerami):
- 8-11"
- Obsługa klawiatury i myszki (moƶe być USB, bluetooth albo jakieś specjalne złącze producenta, wszystko mi jedno)
- Obsługa stylusa - j.w., nie musi go być w zestawie*
- Obsługa ładowania bezprzewodowego
- Nowy Android (ew. Windows, jeśli procek to x86 albo x86_64 i pójdą na nim aplikacje desktopowe)
- Porządne bebechy (czyli ƶadne 16GB i brak µSD np.)
- Rozsądny czas trzymania na baterii (są w ogóle modele z wymienialną baterią na wzór telefonów?)
- Modem LTE
- Wyświetlacz umoƶliwiający pracę na zewnątrz
- Moƶliwość podłączenia do zewnętrznego wyświetlacza*

Ogółem chcę z tego korzystać do robienia notatek (w tym odręcznych), wyświetlania prezentacji, zdalnego zarządzania serwerami (konsola/zdalny pulpit), przeglądania internetu i czasem obejrzenia jakiejś konferencji czy innego filmu.

Cena nie jest aƶ tak istotna.

Na razie moją uwagę przykuł Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 LTE, ale jest to model dość stary.

Z góry dziękuję za rady.

  • 40
@KrzaQ2: tylko musisz pamiętać że decydując się na della z i3/i5(y) będziesz miał throttling - jeśli będziesz potrzebował wysokiej wydajności np przez dłuższy czas to może być nieco słabo bo obniży taktowania, core m i atomy np throttlingu nie mają, co prawda i tak taka i3/i5 będzie wydajniejsza od atoma czy czegokolwiek na androidzie z innych procesorów ale mimo wszystko, natomiast core m to mniej więcej wydajność i5 z y/i3 z
@KrzaQ2: chociaż z tego co czytam to to lte to jakiś pic jest i obsługuje to tylko hspa+ :P w sumie w polsce i tak więcej ci się nie zda bo jedynie w dużych miastach będziesz miał to lte powyżej 15mb/s a tak to hspa+ powinno starczać w zupełności
@KrzaQ2: no :P całkiem solidny sprzęt, przynajmniej na taki wygląda, ja osobiście będę brał lenovo helixa I zaniedługo tylko że to sprzęt z outletu(refubrished itp) jest, a ty raczej chcesz totalnie nowy a tego della da radę kupić jeszcze nowego :P