Wpis z mikrobloga

Elo mireczki. W tym roku chcę jechać na #letitroll, a że to jest niedaleko Pragi, to fajnie by było ją przed tym zwiedzić. Jak najtaniej i w sensownych warunkach się do niej dostać z Warszawy? Studencka legitmacja jest jak coś ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czytałem że dobrą opcją jest pociąg, żeby bilet kupić do ostatniej polskiej stacji i jakoś stamtąd dostać się do Pragi. Tylko czy łatwo się będzie do tej Pragi dostać, czy trzeba będzie długo czekać na przesiadkę i czy takie cebulowanie jest warte zachodu to nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#czechy #praga #turystyka #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
@Keczupp: Polskibus w obie strony na interesujący Cię termin to teraz ze 200 zł, może trochę mniej. Ja dobre kilka razy jechałem sposobem, o którym piszesz, do Ołomuńca (jadą przez niego pociągi do Pragi). Ja kupowałem bilet Warszawa-Zebrzydowice (ostatnia stacja w Polsce) oraz czeski bilet Bohumin-Ołomuniec. W związku z tym na odcinku Zebrzydowice (gr.) - Bohumin jest się teoretycznie bez biletu, ale ani razu nie miałem w związku z tym żadnych
  • Odpowiedz
@zbiczek: Dzięki wielkie za pomoc! Właśnie się zastanawiałem jak to jest z tą trasą Zebrzydowice - Bohumin i gdzieś w necie też czytałem ze raczej nie ma problemu bez biletu lub ew. przejściówka ~~10 zł. Info o całodobowej knajpie też przydatne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Też jestem zdania że pociągi są wygodniejsze i dlatego szukałem czegoś innego niż PolskiBus.
  • Odpowiedz