Wpis z mikrobloga

@browarPL: Przyjechało do sklepu już wczoraj (ale sprzedają rzecz jasna od dzisiaj), sam jestem zdziwiony, że tak szybko. Pierwsze opinie całkiem pochlebne, mam nadzieję, że będzie to swego rodzaju odskocznia dla AB po słabych według mnie Saint no More i Naked Mummy.
@xerez: To widzę zapobiegawczo. Ja wybieram się dzisiaj na polowanie na niego. Stouty lubię więc powinien mi podpasować. Naked Mummy rzeczywoście było średnie, Dyniamit z Pinty też mi nie przypadł do gustu. Saint no More nie piłem, więc się nie wypowiem.
@browarPL: Dyniamit wg. mnie nieco lepszy, ale tylko dlatego, że miał niższą goryczkę gorzej ze zbalansowaniem (za dużo goździków). Niby lubię jak piwo ma 40IBU< jednak po stylu piwa który kojarzy się ze Świętem Dziękczynienia i Halloween spodziewałbym się jakiejś subtelnej słodkości.
@xerez: Zgadzam się co do Dyniamitu

Wymienione trzy browary są bardzo innowacyjne i tworzą piwa stylów gdzie indziej w Polsce nie warzonych.

Z większych browarów to lubię kormorana.

Piwa te są drogie ale się płaci za jakość.

@xerez: Niestety nie udało mi się zdobyć Smoky Joe u mnie w mieście. Będę musiał sobie trochę poczekać aż sprowadzą. Tak to jest jak się mieszka w mniejszym mieście.
@browarPL: Też mieszkam w mniejszym mieście w którym nawet piwo z lokalnego browaru ciężko dostać, więc pojechałem dzisiaj po piwo 40km, raz na 2-3 miesiące sobie na taki snobizm pozwalam:P
@xerez: U kolegi było podobnie piwa z browaru lokalnego były bardzo ciężko dostępne,a u mnie w Kauflandzie można było zakupić. Co prawda jakość kiepska, a do tego zły marketing i browar padł.

Poświęcenie godne pochlebienia. U mnie z wielu browarów regionalnych się piwa dostanie, a także z Czech, Niemiec czy Belgii ale Pinta i Alebrowar jest z opóźnieniem i to tylko w jednym miejscu, a mianowicie w barze z piwami regionalnymi.
@xerez: Znam ale akurat Piotrkowa Tryb. Wczoraj byłem ale zapomniałem zupełnie zajrzeć. Ale poproszę brata i tak będzie jechał to będzie mógł mi wziąć. Także nawet nie będę musiał się chyba fatygować.