Wpis z mikrobloga

#badzmna #pech #policja

Bądź mną i dostań pierwszy w życiu mandat - 200zł (po 9 latach od zrobienia prawka)
Wymyśl sobie, że pojedziesz prosić staż gminną o jego obniżenie (mandat został wystawiony na podstawie zdjęcia z fotoradaru).
przed wyjazdem nie odszukaj dowodu rejestracyjnego pojazdu (auto jest również używane przez mojego Ojca).
Jedź do Ojca na pole po dowód rejestracyjny (pole znajduje się ok 4 km od domu, z czego 3 km jedzie się polną drogą)
dowiedz się, że jednak dowód jest w domu.
... a w czasie kiedy ty jesteś na polu, 500 metrów od twojego domu rozstawiają się panowie policjanci i zaczynaja suszyć...
Wracaj pospiesznie do domu, bez założonych pasów i włączonych świateł....(wiem sam jestem sobie wininy)
Staraj się wytłumaczyć "człowiekowi" zaistniałą sytuację, proś o jak najmniejszy wymiar mandatu, tłumacz, że jechałeś po dokumenty i za chwilę możesz mu je nawet przynieść, i że cały czas jechałeś tą polną drogą, którą widać z miejsca rozstawienia policjantów (owe pole jest to lotnisko, na którym rolnicy koszą sobie trawę).
W odpowiedzi na to, twój samochód zostaje szczegółowo sprawdzany (na szczęście do samochodu nie mógł się przyczepić).
dostań 3 mandaty po 100 zł, za brak pasów, brak świateł, ...no i oczywiście za brak dokumentów.
#!$%@? się i przeklnij kilka razy uniesionym głosem.
Usłysz pouczenie od policjanta, że jeżeli się nie uspokoisz to dostaniesz mandat za używanie wulgaryzmów.
W odpowiedzi na to odbąknij mu, że możesz sobie robić co chcesz, bo nie jesteś w miejscu publicznym (oni rozstawiają się w zatoczce do takiej starej posesji, gdzie nikt już nie mieszka)
...Usłysz jak policjant przez słuchawkę wzywa pomoc(lol, dwóch dość postularnych facetów nie dało by sobie rady ze mną).
Uspokój się, wyjmij telefon i zacznij kamerować...(i nagle policjant zrobił sie jakby bardziej miły, i zaczął mówić, że musi wystawić te mandaty, bo takie ma obowiązki)
Podpisz mandaty i jedź do domu.
na końcu aspekt pozytywny. Jak po tym wszystkim wybrałem się do tej straży gminnej, i opowiedziałem tą historię, to trochę się pośmiali, ale obcieli mi mandat do 50 zł
nom ale w końcu zamiast 200 zł muszę zapłacić 350, no i z 4 pkt w tydzień zrobiło mi się już 8
  • 5
  • Odpowiedz