Wpis z mikrobloga

Wywalili mnie dzisiaj z roboty... #!$%@?. Jak wchodziłem na rynek pracy w zeszłym roku, to miałem swoją wizję pracy w tym kraju, plany, marzenia o wymarzonej pracy itp. Mija rok i wizja jebła na ruj, plany przestały istnieć, a marzenia zostały zredukowane do 2 rzeczy - wypłaty, z której mógłbym się utrzymać samodzielnie i traktowania mnie jak człowieka, a nie jak śmiecia i popychadła. Okazuje się, że nawet to jest za dużo. Ja wiem, że od razu po szkole (technikum o profilu logistycznym) cudów nie ma, ale chce dalej się kształcić w tym kierunku. Wszystkie oferty pracy są dla ludzi w wykształceniem wyższym i min 2 latami praktyki. Tylko gdzie ja mam zdobyć to doświadczenie? Jak mam zdobyć doświadczenie w zawodzie, skoro jedyna praca jaką mogę dostać to coś takiego z czym poradzi sobie średnio rozgarnięta małpa, za grosze i daleko od zawodu? Teraz wyrabiałem uszczelki samochodowe na przykład. Dlaczego pracodawcom nie zależy na dawaniu szansy młodym i zapewnienie sobie wdzięcznego i oddanego pracownika? I jeszcze Wam powiem za co wyleciałem - za niewyrabianie normy. Codziennie byłem wrzucany na inną maszynę co skutkowało tym, że musiałem uczyć się jej obsługi, a także poznawać uszczelkę, metodę jej obierania itp. Przecież to jest bezczelność, żeby będąc pierwszy raz na tak zwanej referencji zrobić 13 000 uszczelek, a nie 15 000! Niewybaczalne. Do tego, żeby było śmieszniej, to za każdą JEDNĄ sztukę uszkodzoną, zabierali 3% premii. To, że ludzie od miesięcy jej nie widzieli chyba nie ulega wątpliwości. Kilka procent za każdą sztukę, a tych się robiło w miesiącu od kilkudziesięciu do nawet ponad stu tysięcy. Jeszcze trochę będę się szarpał tutaj, ale jak mi zabraknie sił to kupuję bilet i spadam. Mam wielu znajomych za granicą, z którymi mógłbym zamieszkać, co dałoby pewny start. Zobaczymy jak będzie.

#gorzkiezale

#utraconenadzieje
  • 40
@DerpII: po techikum jest gówno, przynajmniej dla mnie. Ale zawodowe są zajebiste. Mam w rodzinie kuzynów, którzy poszli do "zety" i robotę znaleźli od razu i za najniższą krajową nie robią.

@ericcartman: tyle dobrego :)

@Migajaca_dioda: ale chyba na własnym pomyśle i działalności, bo znaleźć coś dobrego to mega problem.

@pyskaty92: najniższa krajowa i 30% premii. Problem z tym, że premii nie widziałem już nawet na pierwszej wypłacie.
@BQP: wiem jak jest. Współczuje, trzymam kciuki żebyś znalazł coś sensownego w Polsce i został ze mną w nielicznym gronie osób, którzy czekają naiwnie na lepsze jutro w naszej Ojczyźnie. Powodzenia!
@BQP: Ja też po technikum i nie nrzekam. Bez problemu znalazlem pracę w wykończeniówce (gładzie i inne pierdoły). Fakt nie jest to siedzenie w biurze ale minimum 2k co miesiąc wpada, co jak na 20 lat nie jest zle. A praca zla nie jest, znam gorsze:-) Ale i tak trzeba myslec albo o #!$%@? z Polszy albo o otworzeniu czegoś swojego.
@pyskaty92: dzięki! Może to śmieszne, ale trzymam się słów Kazika, który śpiewał, że "los się musi odmienić" (tak wiem, że wyrwane z kontekstu) i Grzeszczak:

Prędzej czy później to wszystko wróci.

To, co tak nagle wypadło nam z rąk.

Zgasi pragnienie po wielkiej suszy.

Spadnie na ziemię, a ta wyda plon.

Prędzej czy później los się odwróci.

Wyrówna bilans poniesionych strat.

Jak wymarzona tęcza po burzy

Nasz czarno-biały koloruje świat

Milionem
Małe sprostowanie: te dziesiątki tysięcy to sprawne uszczelki a nie braki, bo tak można wywnioskować z tego chaotycznego wpisu :)