Wpis z mikrobloga

Mirki, czy tylko ja mam takie ale...?
Irytuje mnie jak matka z dzieciakiem którego musi nakarmić, w miejscu publicznym wywala cyca i zapodaje maluchowi. Nie chodzi mi że karmi, proszę bardzo, ale żeby nie zakryć sie jakos, zarzucić przewiewna chustę na pierś i na dzieciaka? Nie oczekuje ze wlezie w kat, albo pojdzie do kibla żeby karmić ( bo zaraz podniosą sie glosy ze tam sa wyganiane).
Taka sytuacja: McDonald, stoliki na powietrzu, uczęszczane miejsce przez rowerowe rodziny, turystów, spacerowiczów. Przy jednym ze stolików #ladnapani z 8-miesięcznym bobaskiem oraz z 11-letnim kuzynem (mówił do niej ciociu). Stolik obok ja z synem. Zasuwamy sobie na chilloucie frytki. Ludzie przechodzą sobie, gimby smieszkuja przy stolikach i wciskaja marną bajerke gimbolaskom. A owa pani wyciąga cycoszka i młody zasysa. Kuzyn zerka ukradkiem, gimby jeszcze bardziej smieszkuja, chlop z lodem malo go nie upuścił tak się zagapil. Ja nie wiem czy mam sie odwrócić, mój dzieciak gapi sie i wspomina ze jego mam tez ma takie cycuszki. Ekspozycje pelna, zero krępacji. To noe o to chyba chodzi w karmieniu.
#dzieci #matka #boldupy #kamieniepiersia
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elmo141: mi to w ogóle nie przeszkadza, jak ktoś jest niedojrzały tak jak te gimby to pewnie tak się zachowuje wiele kumatych ludzi ma to po prostu w dupie i wie że matka karmi i jest ok
  • Odpowiedz
  • 1
@elmo141: Im szybciej te małolaty się przyzwyczaja tym lepiej. Karmienie piersią jest dobre dla dziecka, a to że inne dzieci widza w tym coś innego, no coz, trudno. Wiem że to nie zawsze wygląda estetycznie, ale moim skromnym zdaniem dobro dziecka jest zupełnie nadrzędne wobec tego czy kobieta byka ładna, czy ktoś obserwował itd.
  • Odpowiedz
@Gracz: Czasami to jest nawet kwestia bezpieczeństwa tych matek. Słyszałem o sytuacji ze babeczka w parku zaczela karmic a na przeciwko na ławce przysiadl się takie obserwator. Wyciągnął instrument i szlifował gale przed widownią. I co wtedy ma taka kobiecina zrobić?
  • Odpowiedz
  • 0
@elmo141: no coz... Nie mi rozwiązywać problemy tego świata ;) ale sadze że kobieta z dzieckiem jest zapewne ana tyle zaradna osoba by jakoś z tego wybrnąć. Rzecz jasna pomijam fakt że to nienormalne, żeby się glancowac do ludzi publicznie. Nie ma dobrej odpowiedzi na Twoje pytanie.
  • Odpowiedz
@elmo141: jestem kobietą i podzielam Twoje zdanie; rozumiem, że to naturalne i dobre dla dziecka, ale po co od razu wywalać cyca do ludzi...wystarczy chustka/pielucha by okryć pierś i trochę dzieciątka i już to inaczej wygląda
  • Odpowiedz
@elmo141: Moim zdaniem przykrycie to podstawa, chociaż powinna iść do jakiegoś rodzinnego pokoju (jeżeli jest dostępny).
Wywalać cycka w "restauracji", gdzie ludzie jedzą jest mega niesmaczne. Nie każdy ma ochotę oglądać gołego cyca jakieś kobieciny.
  • Odpowiedz
@mgrte: Ja nie jestem zwolennikiem wyganiania do pokoi dla matki z dzieckiem. Zazwyczaj nie są one zbyt przyjemne. Ale jak ktos zakryje to absolutnie nie powinno to nikomu przeszkadzać.
  • Odpowiedz
@elmo141: nigdy nie zrozumiem tego wywalania piersi podczas karmienia. Sama karmię, wystarczy ubrać luźną bluzkę, delikatnie ją podciągnąć do góry, żeby dziecko się dostawiło. Reszta koszulki zasłania całe ciało, brzuch jest zasłkonięty przez leżące dziecko, do tego narzucasz z boku pieluszkę i nie ma takiej możliwości, by ci cyce wystawały. Najlepsze są matki wywalające pierś przez dekolt xD no ale co kto lubi. Ja lubię kamuflaż....
  • Odpowiedz