Wpis z mikrobloga

@McGravier: nie jestem techniczną bestią tak jak Ty i tu jak zwykle szacun dla Ciebie ale czyżby nie było tak jak ja to przewidziałem? Czyż ja nie postrzegam sieci bitcoina w prawidłowy sposób? Minerzy zostali wykopani? Pamiętasz jak pisałeś, że minerzy rządzą a ja pisałem, że to nie ma znaczenia i że jak nie podporządkują się hard forkowi to wypadną z biznesu. Moim zdaniem to bardzo dobra wiadomość i tylko potwierdza
@pawlo74: napiszę wieczorem, dokładniej - tutaj mamy do czynienia z czystym lenistwem i niekompetencją dużej części (ponad połowy!) kopalni BTC. Sprawa jest gruba, a chcę pozbierać i przeczytać dokładnie dyskusję.
tutaj mamy do czynienia z czystym lenistwem i niekompetencją dużej części (ponad połowy!) kopalni BTC. Sprawa jest gruba, a chcę pozbierać i przeczytać dokładnie dyskusję.


@McGravier: o kur... to grubo! to super lepiej niż myślałem! Ta sytuacja rozwieje wątpliwości i wzmocni sieć. Dobre info. Może nawet cena spadnie i będzie jakaś promocja. Chłopaki i dziewczyny wydygańcy sprzedawać albo uciekać w litecoina!
Bo sieć bitcoin może się niedługo rozpaść! ;)

@McGravier:
@McGravier: @pawlo74:
to nie jest niekompetencja tylko celowe działanie obliczone na zwiększenie szans w wyścigu o wykopanie bloku
Pełny klient dokonuje weryfikacji bloków, które otrzymuje. Lekkie klienty (SPV) nie przechowują blockchaina i nie weryfikują bloków, zakładają, że "inni" to zrobili skoro blok jest propagowany w sieci. Okazuje się, że sporo kopalni kopie na podstawie danych z SPV, czyli niezweryfikowanych bloków. Robią to dlatego, że pełna weryfikacja chwilę trwa a oni
@Remasky: ogólnie to wszystko się zaczęło od BIP 66 pół roku temu, czyli odrzucania "brzydkich" (bez wchodzenia w szczegóły) bloków. No i wystarczyło, że niektórzy Chińczycy, którzy tego odrzucania nie prowadzą (czy też nie weryfikują wcale bloków) zaczęli propagować taką "brzydką gałąź" z pomocą tysięcy SPV. A Bitcoin Core konsekwentnie je odrzucały.

Ale

sytuacja jest już praktycznie opanowana. Natomiast jest spory niepokój, bo:
1) dwa chińskie poole a tyle zamieszania
2)
@pawlo74: i o tym pisałem już wiele razy. Bitcoin nie jest nieśmiertelny i może okazać się że sieć Bitcoin padnie. Wówczas królem będzie Litecoin.To oczywiste. Na pewno jeśli sprawa nie zostanie opanowana BTC może ostro popłynąć w dół kto wie czy nawet do 1 dolara! To będzie koniec BTC. To będzie utrata zaufania ogólnie do krypto. Cóż. ja przynajmniej rozsądnie zawsze pisałem że BTC to nie jest PEWNA inwestycja lecz TYLKO
Bitcoin nie jest nieśmiertelny i może okazać się że sieć Bitcoin padnie.


@Morfeus: ja #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Już jestem pewny, że prędzej bitcoin padnie niż ty znikniesz. Może ty nie jesteś głupi tylko ze służb. Przecież konto zgłoszone było do usunięcia (ʘʘ) Nie powinno cie tu być przynajmniej pod tym nickiem ( ) Taki błogi spokój