Wpis z mikrobloga

#minecraft
Kilka pytań mam do znawców tematu, bo po przeczytaniu komentarzy pod znaleziskiem o MC zaciekawiła mnie ta gra. Nigdy nie mialem z nia styczności, dopiero dzis rzuciłem okiem na kilka filmików w pracy xD. Tak sobie to oglądałem i niby fajne ale:
- czy ta gra w trybie single polega tylko na tym, by chodzic, odkrywać świat i tworzyć rożne rzeczy?
- czy sa tam jakies NPC, misje, poziomy, umiejętności?
- jaki jest cel tej gry na singlu?
- czy multi polega tylko na tym co single z ta różnica, ze robimy to w kilka osob?
- czy jest to gra, ktora umożliwia zabawę przez dłuższy czas, czy wyglada jak Banished - pograsz chwile, zaczyna sie robic monotonnie i odstawiając tytuł na kilka miesiecy?
  • 4
czy ta gra w trybie single polega tylko na tym, by chodzic, odkrywać świat i tworzyć rożne rzeczy?


@kulturalny_cham: tak, i możesz walczyć z potworkami

czy sa tam jakies NPC, misje, poziomy, umiejętności?

są potworki, są NPC, misji jako takich nie ma, poziomy są potrzebne do bardziej zaawansowanej gry, ale generalnie levelu nie wbijasz

jaki jest cel tej gry na singlu?

nie ma celu :D można się odmóżdżyć, to na pewno
@kulturalny_cham:

1. Tak
2. NPC, levle wbijasz aby zaklinać przedmioty.
3. Zabicie smoka w Endzie, ale po napisach końcowych grasz dalej. A jak grasz np. na trybie Hardcore to celem jest przeżycie, bo śmierć = koniec gry.
4. Tak.
5. Tak, a po zainstalowaniu modów albo grze z kumplami można spędzić setki godzin.