Wpis z mikrobloga

@maxmaxiu: No jeśli gość uznaje zarodek za pełnoprawnego człowieka to ma rację - morderstwo na 5-letnim dziecku jest większą zbrodnią od pedofilii, co znajduje odzwierciedlenie w prawie.

Nie żebym się zgadzał, ale nie rozumiem czemu to kogoś dziwi. Już dziwniejsza jest postawa senatorów platformy, który chcą zmniejszyć liczbę zamrożonych "do wiecznego nigdy" zarodków z 6 do 4. Co to w ogóle ma być? Albo 0 albo nie ma limitu, nic
  • Odpowiedz
No jeśli gość uznaje zarodek za pełnoprawnego człowieka to ma rację - morderstwo na 5-letnim dziecku jest większą zbrodnią od pedofilii, co znajduje odzwierciedlenie w prawie.


@neoneo: Chciałbym zaznaczyć, że tu mowa o pigułce po, a nie o morderstwie 5-letniego dziecka...
  • Odpowiedz
@Wulfee: Przy założeniu że zarodek jest co do wartości pełnoprawnym człowiekiem jest to jedno i to samo. Proponuję atakować to założenie, a nie porównanie, które jest logiczną konsekwencją :).
  • Odpowiedz
@neoneo: nie. zbiór komórek to nie człowiek wbrew temu co się Terlikowskiemu wydaje i jak to ktoś prawnie usankcjonuje. poza tym w 2 dobie nawet nie ma pewności, że doszło do zapłodnienia.
  • Odpowiedz
zbiór komórek to nie człowiek


@dreaper: Ja bym powiedział ściślej: jest to z pewnością człowiek. Czy osoba? Ciężko znaleźć na to argumenty (ale można tak założyć z pomocą wiary jeśli ktoś posiada).
  • Odpowiedz
@dreaper: Czy ja mówię coś o nauce? Nie zauważyłem.

Poza tym etyka jest dziedziną filozoficzną - nauka może ją tylko wspomagać. Tak samo jak z nauki nie wywiedziesz zasady "nie zabijaj", tak i nie dowiesz się czy moralnym jest zabijać zarodki.
  • Odpowiedz
@maxmaxiu:
Jeśli przyjąć jego tok myślowy - że dochodzi do zabójstwa, to ma rację i to zdanie nie jest wcale głupie. Głupi jest jego tok myślowy z którego ta myśl wypłynęła.
  • Odpowiedz