Wpis z mikrobloga

No witam Mireczki. Jak najlepiej, najkorzystniej przewieźć piniondze z Polski do Anglii? Zamienić złotówki na funty w jakimś kantorze / założyć konto walutowe w banku czy coś. A z przewozem to całość przy sobie czy lepiej dla bezpieczeństwa (na wypadek kradzieży), np. przelać na paypala większość a na miejscu przelać na nowo-założone tam konto bankowe, a tylko tyle co niezbędne przy sobie? Jak macie jakieś inne pomysły to piszcie.
#emigracja
  • 11
  • Odpowiedz
@edzionn: Napisałaś *
Ja też wyjeżdżam za kilka dni i mam sprawę ułatwioną bo przelewam kasę na konto brata. Bałabym się wymieniać wszystko i trzymać w kieszeni. Nie masz kompletnie nikogo znajomego w UK? No wtedy spoko, tylko niezbędne to i tak z 400f na początek a to i tak jest trochę kasy (bo depozyt, kasa za pierwszy miesiąc czynszu)
  • Odpowiedz
@CzerwonaPapryka1: Kogoś tam mam, ale niestety nikogo bardziej zaufanego (a nie chce ryzykować, że potem mi mati tej kasy nie zwróci i zostanę na lodzie). Chyba wezmę te ~400f a resztę po prostu sobie przeleję na nowe,angielskie konto przez jakiś internetowy kantor. Dzięki wszystkim za pomoc. Temat raczej do zamknięcia chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś niekonwencjonalny sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: mój błąd, nie spojrzałem
  • Odpowiedz
@edzionn: Spoko :) W sumie wydaje mi się, że nie ma w 100% pewności, że nie zgubisz kasy albo Cię nie okradną, ale to też chyba nie jest tak, że na pewno ktoś Cię pobije bo czuje, że masz pieniądze :D Zrób tak, że wymień taką kasę na najbardziej niezbędne rzeczy (jak masz czas to pochodź po różnych kantorach i spisz sobie kurs, będziesz wiedział gdzie najlepiej wymienić kasę) i potem
  • Odpowiedz