Wpis z mikrobloga

Gorrący wpis na czasie. Czy homoseksualizm (wg wpisu u mężczyzn) to zaburzenie z naukowego punkty widzenia? Opieram się na Histologii prof. W. Sawickiego, oraz masy artykułów naukowych, którch nie zdążyłem dokładnie przestudiować. Niemniej umieszczam niżej link do jednego z nich. Oprócz jednego faktu jest to moja opinia i rozpoczęcie tematu do dyskusji. To nie jest atak, ani jedyna prawda. Co sądzicie o tym?

Całość będzie się opierała na roli jednego białka, które występuje już u płodu, alfa-fetoproteinie. Swoją drogą jest ono bardzo przydatne w diagnostyce, ponieważ jego obecność w płynie owodniowym podczas ciąży, (zabieg pobierania nazywa się amnioceteza), pozwala określić czy rozwój m.in. układu nerwowego jest prawidłowy. Najróżniejsze wady będą się przekładały na powiększenie stężenia alfa-fetoproteiny w płynie owodniowym.

Konkretnie. Alfa-fetoproteina produkowana jest już przez wątrobę płodu. Jest to białko wiążące estrogeny. U kobiet estrogeny (żeńskie hormony płciowe) są wiązane przez nasze białko i nie docierają do neuronów. Natomiast u mężczyzn, hormon płciowy testosteron nie jest wiązany przez alfa-fetoproteinę, dzięki czemu dociera do neuronów, gdzie jest przekształcany w uwaga, estrogeny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Te natomiast w są wiązane przez receptory podwzgórza, gdzie powodują przerost tj. zwiększenie masy i objętości neuronów i zwiększenie liczby połączeń między nimi, (ale również całego mózgu przez co u płodów męskich przeżywa więcej neuronów).

To działanie za nami. Teraz czym to się manifestuje? Jądro przedwzrokowe podwzgórza, zgrupowanie komórek nerwowych INH3 jest 2-3 x większe u mężczyzn niż u kobiet. Dodatkowo u heteroseksualnych mężczyzn INH3 jest kilkukrotnie większe niż u homoseksualnych. Okazuje się, że wyżej wymieniany ośrodek jest odpowiedzialny za kształtowanie chłopięcego i dziewczęcego stereotypu zachowania.

Co wy na to?

Na poparcie słow zamieszczam: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0018506X01916800
Jeżeli ktoś chce zagłębić się w tym temacie => google scholar -> interstitial nucleus anterior hypothalamus 3 (lifehack, żeby nie płacić za prace naukowe w google scholarze obok jest link do PDF'a ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#medycyna #ciekawostki #lgbt #neuropa #4konserwy #mlodysumcontent
mlodysum - Gorrący wpis na czasie. Czy homoseksualizm (wg wpisu u mężczyzn) to zaburz...

źródło: comment_4hNGzUi4iZnqzHBrGIpv8Cs3lb6YHaGl.jpg

Pobierz
  • 7
@cebulak_pl: mhm, z tym że ja nie propaguje nic tym wpisem, a na pewno nie jestem za homoseksualizmem. Szanuje gejów i lesbijki, jeżeli zapracują na szacunek poprzez to jakimi są ludźmi, a nie wymagających szacunku tylko z tego tytułu, że są homo. Niestety to jest jak z mniejszościami etnicznymi. Ale to jest rozmowa na zupełnie inne okoliczności xD