Wpis z mikrobloga

Mam zamiar zaopatrzyć się w #xiaomi #yi bo przyda mi się na motocykl i do auta jako #dashcam . Na początku chciałem sj5000+ bo są już jakieś akcesoria w zestawie, ale jednak yi 2x tańsza ;)

I w sumie mam w związku z tym parę pytań, bo pierwszy raz będę kupował chińskie cuda.

1) Poszukałem i na dwóch stronach jest podobna cena - z której strony lepiej brać, czy wszystko jest legitne? (: :
Gearbest - 67,3$
Geekbuying - 68,8$

2) Jak najlepiej płacić? Wpłata kasy na paypal -> zapłata za itemy?

3) Który case najlepszy? W testach chyba najlepiej wypadł oryginalny 40M i jakiś 60M
Rozumiem, że kupując np. taki CASE wystarczy, że dokupię takie coś i mogę montować do kasku?


Bo to, ze kupując akcesoria muszę brać już na 'drugi rachunek' to czaję ;)
Pobierz sirgorn - Mam zamiar zaopatrzyć się w #xiaomi #yi bo przyda mi się na motocykl i do a...
źródło: comment_zqLC2ZYw5Avu6Uekiv1zYhJosZ6FfDgU.jpg
  • 15
@sirgorn:
Ad.1 masz jeszcze bangood i allbuy. Wszystkie ociagają się z wysyłką, bez większej różnicy gdzie zamówisz. Na geekbuying ja brałem, idą do 3 tygodni, lefgitne.
Ad.2 wpłata na PayPal to porypana sprawa szczerze mówiąc :D. Najlepiej gdybyś miał konto walutowe i do tego kartę walutową w dolarach - podpinasz pod PayPal. Wtedy za pomocą np. Walutomatu kupujesz dolce po spoko kursie i przelewasz sobie na kartę. Obciąża Ci ją tyle
@Savier: oglądałem Twój kanał jak przeglądałem czy aby na pewno chce yi kupić - zbieram się już do kupna dobre 4 miesiące, tak samo kupuje telefon ;)

Do rurki raczej z yi odpada, strasznie trzęsie - gopro ze stabilizacją jednak wygrywa ;) narazie tylko do kasku kupię, ewentualnie kiedyś do klaty to mocowanie :)

Ale najbardziej mnie zaciekawiła część z PayPalem - dlaczego to porypana sprawa? Możesz rozwinąć? Pytam, bo właśnie
@Pirzu: Jak tak patrzę po tagu, to mircy odbierają od nich kilkanaście paczek tygodniowo, samych YI kojarzę w ostatnich dwóch tygodniach z 5 i tylko jeden typ miał jakiś poważniejszy problem gdzie za niedostarczoną przesyłkę chcieli mu dać połowę refunda (inna sprawa, że i tak się załatwia przez paypala). Zostawiłem tam z 300 dolanów i jak na razie bez wpadki, MSZ jeden z najuczciwszych sklepów u majfrendów.

@sirgorn: Jeżeli się
@sirgorn: Ja płaciłem za Yi na Banggood paypalem i nie było żadnych problemów. Faktycznie wysyłka Sweden Post jest tragiczna... Obudowa KingMa się u mnie sprawuje wzorowo i z recenzji wynika, że jest godnym zamiennikiem :)
@Savier: a masz może gdzieś aukcje na których Ty te mocowanie kupowałeś? Dzisiaj zamówiłem kamerkę (zaraz zamawiam case) to i te mocowania na moto (kask) od razu bym ogarnął :)
@sirgorn: ja trochę z polski, trochę z geekbuyig, trochę z ebaya - ale najtaniej to nie było, nie pamiętam nawet gdzie. Poszperaj po najlepszych ofertach na aliexpress.