Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirkówny!
Jutro spodziewam się gości i chciałabym zrobić jakieś fajne przekąski, sałatki (tak ok. 2 rodzaje sałatek i jakieś 2 rodzaje przekąsek) co polecacie? Nie chciałabym spędzać pół dnia w kuchni i wydać na same produkty pół wypłaty więc potrzebuje jakiś sprawdzonych przepisów. Mogą to być przekąski na ciepło lub zimno.

#gotujzwykopem #kiciochpyta
  • 17
@zielonka: nie wiem ilu bedziesz miała gości, ale mirki chyba nie doczytały, że wolałabyś tanie przepisy :P

Zamiast czipsów polecam własnej roboty (w sensie z garnka :P) popcorn z różnymi przyprawami albo nawet na słodko. Można też upiec ugotowaną (lub z puszki) ciecierzyce w różnych kombinacjach (na ciepło). Jeszcze zdrowiej - słupki marchewki i sos czosnkowy albo miodowo-musztardowy. Ewentualnie takie paluszki świderki z ciasta francuskiego z sezamem lub/i przyprawami ;)
Jeszcze
@zielonka: Zrób to u mnie zawsze jest rewelacją tutaj pdoaję przykładowy przepishttp://przepisyjoli.com/2014/03/jak-zrobic-mini-tortille-z-szynka-przepisy-joli/
ale ja je często modyfikuję ważne by naleśnik był wysmarowany serkiem ja daję z ziołami jako główne składniki szynka, lub łosoś czasami ser .żółty wiadomo do tego coś zielonego i inne dodatki u mnie zawsze to schodzi migiem do zera jak pierwszy raz zrobiłem to sam nie zdążyłem spróbować
....a i czasami też ketchupu dodaję tak kropię dzięki
@zielonka: a ja polecam gyrosa z makaronem z zupek chińskich :P pekinka, kukurydza, pierś z kurczaka w kostkę, doprawiony przyprawą gyros i usmażony, makaron z zupek chińskich - złoty kurczak, majonez :D [żadnych przypraw z zupek chińskich i żadnych innych] :)